RX 480 4 GB vs GTX 1060 3 GB

yunus12

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Sistemimi yükseltmek istiyorum ve bu iki kart arasında kaldım. Internette performans testlerinde genelde GTX 1060 3 GB önde götürüyor. Benimde baya aklımda kaldı. Ama GTX 1060 bana daha iyi gibi geldi. Bide internette RAM'dan ekran katına RAM verme olayı var. Bunun doğruluk payı var mı? Hangisini almaliyım? Son olarak bu kartlar işlemcimde darboğaz yaratır mı?
Sistemim,
  • Xeon x5670 (3.40 GHz sabit o.c yaptım)
  • 16 GB ECC DDR3 RAM
  • Huanan x58 anakart
  • 500w EVGA PSU

Son düzenleyen: Moderatör:
Birincisi ekran kartında VRAM yetmez ise RAM devreye girer. İşlemciniz ile darboğaz yapar mı bilmiyorum. İki kartta sizi yarı yolda koymaz. FreeSync bir moitörünüz varsa RX 480 alın. Eğer yoksa GTX 1060 ya da RX 480 almanız pek bir şey değiştirmez. Çok yakın performans alırsınız.

Benim önerim RX 480 olacaktır. Dx 12 ve vulkan desteği sayesinde daha ileriye dönük bir kart. Ayrıca 1060 modelinin 3gb modeli 6gb modelinden kısılmış bir modeldir. Çoğu oyunlarda en az 5 en çok 15 fps fark yarattığı oluyor. RX 480 4gb modeli ise bazen aynı en çok 5 fps fark yaratıyor 8gb olan modeli ile. Önerim RX 480 4gb. Yanına da freesync bir monitör alırsınız çok daha iyi olur. :)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı