RX 480 8GB GTX1060 3GB

Furkan Tayfur

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
4-5 ay önce topladığım sistemime ekran kartı alma vaktim geldi ve bu sayede sistemi toplarken ki gibi siteye danışmadan fikir almadan olmaz. İkisininde fiyatı hemen hemen her site veya mağazalarda aynı olduğu için bu iki kart üzerinde durmaktayım. GTX1060 konusunda 3GB modelinin 6GB modelinde kısıldığı söyleniyor forumda.
Bu kısıklık hangi kullanıcılara hitap ediyor ? Rx 480 modelinin 8BG olması çok gibi geliyor(yanlış anlaşılmasın bir itirazım yok). Şu anki sistem özelliklerim ise şöyle:
1TB WD blue hard disk
Asus z170-p D3 anakart
DDR4 16GB Kingston Fury 2400MHz RAM
i5 6400 işlemci
Corsair 650w güç kaynağı
Corsair spec 3 kasam bulunmakta. Şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
RX 480 en fp kartlardan bir tanesi DX 12'de GTX 1060'ı 10-15 fps geride bırakıyor. DX 11'de de durum GTX 1060 lehine, üstüne, RX 480 8 gb olması uzun vadede vram kaynaklı sıkıntı yaşama ihtimalini düşürüyor. RX 480'nin tek eksi yanı muadili GTX 1060'a kıyasla daha fazla ısınması Sapphire, Gigabyte modelleri full yükte 80 derece ve üstünü görebiliyor. ama MSİ ve ASUS modellerinin soğutma çözümü diğer iki markaya oranla daha iyi. Ben RX 480 derim

GTX 1060 alacaksanız da mutlak 6 gb alınması şart. günümüzde artan vram ihtiyacı nedeni ile artık 4 gb ekran kartları standart haline geldi. böyle bir durumda artık 2 gb bırak 3 gb bile tercih edilmez.

3GB modeli kırpılmış versiyon. RX 480 alırsanız FreeSync avantajınız olur. 3GB bellekli kart almayın. Yeni nesil AAA oyunları rahatlıkla 3GB'ı geçiyor. Akrabama Sapphire RX 480 Nitro'lu bir sistem topladım kart gayet serin çalışıyor. Kartın sıcaklığını etkileyen önemli faktörlerden biri kasa içi hava sirkülasyonu eğer sirkülasyon iyiyse kart kolay kolay ısınmayacaktır.

Teşekkürler öneriler için tercihimi sizin gibi RX480 den yana kullandım. Fakat bir sorunla karşılaştım. Kartı ekstra monitör olan vga monitörüme görüntü alamıyorum. Bunu biostan ilgili bütün ayarları değiştirerek denedim fakat hala aynı. Mönitörde kablo bağlantısını kontrol edin yazıyor. Eski mönitör fakat yinede kullanmak istediğim için soruyorum. Bunu nasıl çözebiliriz ? Tekrardan teşekkür ederim tavsiyeleriniz için

Tabii ki RX 480. DX12'de bariz üstünlüğü var. 8 GB olması artı. Ama 4 GB'liğini de alabilirsiniz çünkü Nvidia'nın yaptığı gibi bir kandırmaca yok. VRAM dışında kırpma yok. DX11'de de aynı GTX 1060 ile. Dönüştürücü kullanmanız gerekli VGA monitör için.

RX 480 en fp kartlardan bir tanesi DX 12'de GTX 1060'ı 10-15 fps geride bırakıyor. DX 11'de de durum GTX 1060 lehine, üstüne, RX 480 8 gb olması uzun vadede vram kaynaklı sıkıntı yaşama ihtimalini düşürüyor. RX 480'nin tek eksi yanı muadili GTX 1060'a kıyasla daha fazla ısınması Sapphire, Gigabyte modelleri full yükte 80 derece ve üstünü görebiliyor. ama MSİ ve ASUS modellerinin soğutma çözümü diğer iki markaya oranla daha iyi. Ben RX 480 derim

GTX 1060 alacaksanız da mutlak 6 gb alınması şart. günümüzde artan vram ihtiyacı nedeni ile artık 4 gb ekran kartları standart haline geldi. böyle bir durumda artık 2 gb bırak 3 gb bile tercih edilmez.
DX 12'de hitman hariç hangi oyunda 15 fps fark atabiliyor ?

Teşekkürler öneriler için tercihimi sizin gibi RX480 den yana kullandım. Fakat bir sorunla karşılaştım. Kartı ekstra monitör olan vga monitörüme görüntü alamıyorum. Bunu biostan ilgili bütün ayarları değiştirerek denedim fakat hala aynı. Mönitörde kablo bağlantısını kontrol edin yazıyor. Eski mönitör fakat yinede kullanmak istediğim için soruyorum. Bunu nasıl çözebiliriz ? Tekrardan teşekkür ederim tavsiyeleriniz için

Aktif dönüştürücü kullanmalısın.

Ekran kartını RX480 yapiyosan monitörünü de HDMI veya DisplayPort bağlantılı bir monitör yapmalısın. Bütçeniz yoksa kaliteli bir dönüştürücü kullanabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı