RX 480 8GB vs GTX 1060 6GB

Hangisini seçmeliyim?

• GTX 1060

• RX 480

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Ve Aleyküm Selam. Soruna gelecek olursak sana şöyle hiza edebilirim. Paran yeterse eğer Gtx 1060 al. Günümüzün bazı oyunlarında fark etmişsindir ki kapak fotoğraflarının yanlarında Nvidia ve Amd logoları var. Bu genelde yapımcının her iki firmaya da destek verdiği gibi bir şeydir. Bazı oyunlar Nvidia, bazı oyunlar ise Amd destekler. Nvidia destekli de genelde Nvidia, Amd destekli de ise Amd önde olur. Benim tavsiyem Nvidia'dan yana. Çünkü yazılım desteği güçlü, optimizasyon iyi, teknolojileri iyi. Sanma ki Amd burada kötü değil. Onlarda iyi iş çıkarmaya başladılar aslında. Tabi karar senin. Biraz farklı yazdım ama aklında bulunsun yinede ;)
Elbette, Nvidia yokken AMD ve ATI vardı. Yine de Nvidia çok iyi iş çıkarıyor. Tek sorunu AMD ile aynı performansa sahip bir kartı daha pahalıya satması...

Kardeş geleceğe yönelik işleri hikaye ne demek acaba çok merak ettim? Recep Baltaş bile bu soruya başka bir konuda RX 480 geleceğe yönelik olduğu için o tercih edilmeli derken senin bu yorumun bana çok cahilce geldi.
Öncelikle herhangi bir samimiyetin olmadığı birisine kardeş diye hitap etme. Sonra aç bak bakalım benchmarklara. İleride geçicekmiş adamlar hergün yeni kart çıkarıyor. Şu anda 1060 kral mı kral ben ona bakarım. Amd RX 480 1060'ı geçsin diye uğraşıcak filan mı sanıyosun, ben söyleyeyim hayır yeni kartlarına kasacak.

RX 480 çok daha üstün bir karttır emin ol. dx11 oyunlarga gtx 1060 3 5 fps fazla alması seni yanıltmasın.Gelecek dx12 ve vulcan ile amd destekli oyunlarda gtx 1070 performansına çok yakın performans sunuyor ki doom 3 oyunu bunun en güzel örneği.Nvdia gtx 1060 ne f/p ürünü nede gelecek vaad eden bir ürün bence RX 480 yüksek bellek , vulcan , uygun freesync ve dx12 desteği ileri dönemde daha karlı bir tercih olucaktır.Gtx 1060 RX480 den iyi diyenler dx11 destekli oyunları gösterebilirlerler ancak. Sonuç olarak RX 480 ve Kesinlikle SAPPHIRE modeli almalısın buda küçük bir dipnot.
1- Yok artık DX 12'de GTX 1080'le yarışıyor.
2- RX 480'in 8 GB işleyebilicek gücü var mı sanıyosun ?
3- Biraz tarafsız ol GTX 1060'ın ömrünün bittiği yerde RX 480'in bitmez mi ?
4- Önerdiğin Sapphire modeli çok sıcak çalışan bir kart başka forumlarda iade eden var. Araştır görürsün.
5- Bu kadar fanboy olma tarafsız ol.

Öncelikle herhangi bir samimiyetin olmadığı birisine kardeş diye hitap etme. Sonra aç bak bakalım benchmarklara. İleride geçicekmiş adamlar hergün yeni kart çıkarıyor. Şu anda 1060 kral mı kral ben ona bakarım. Amd RX 480 1060'ı geçsin diye uğraşıcak filan mı sanıyosun, ben söyleyeyim hayır yeni kartlarına kasacak.

4- Önerdiğin Sapphire modeli çok sıcak çalışan bir kart başka forumlarda iade eden var. Araştır görürsün.

1)Yok artık diyeceğine doom 3 gtx 1070 vs rx 480 bak sonra boş laf yapmazsın (bu arada kimse gtx 1080 demedi)
2) RX 480 ile alakalı değil oyun ne kadar fazla texture veyahutta doku kalitesi sunarsa GB o orantıda dolar
3)Gtx 1060 Rx 480'e kıyasla gelecek vaadlerinde geri düşüceği için ikisi eşit bitemez.
4)SAPPHIRE AMD'nin en özel çekirdeklerini alan ayrıcaklıklı firmasıdır ve yabancı forumlarda bi ton övgü bulabilirsin
5) AMD FANIYIM . Fakat sadece işlemci'de , ekran kartında NVIDIA severim.

Mete o zaman sen de git bir gözlük falan al. DX11 testlerine bakarsan tabi ki geri kalır. Bir de DX12 ye bak. Adamlar RX 480 üzerine çalışmayacak tabi ki adamlar Vulkan ve DX12 üzerine çalışacak ama sen nereden bileceksin tabi nvidia fan boyu olunca insan maalesef önünü göremiyor.

Yahu ne fanboyluğu herkes istediğini alabilir bütçen yoksa RX480 alma diyen yokki zaten RX480 çok güzel bir kart. Ama bütçen varken GTX1060 yerine RX480 almak saçmalıktır.
Arkadaş GTX 1060'a sahip diye babasının şirketiymiş gibi övünüyor. Onu geçtim Recep Baltaş RX 480 daha uzun ömürlü demişti.

Arkadaş GTX 1060'a sahip diye babasının şirketiymiş gibi övünüyor. Onu geçtim Recep Baltaş RX 480 daha uzun ömürlü demişti.
Recep Baltaş'ın her dedğini yapmak zorundamıyız ? Onun fikri o yöndeyse beni ilgilendirmez AMD sokmam evime gerekirse her yıl bir karta 1500 TL öderim ama AMD sokmam eve.

Mete o zaman sen de git bir gözlük falan al. DX11 testlerine bakarsan tabi ki geri kalır. Bir de DX12 ye bak. Adamlar RX 480 üzerine çalışmayacak tabi ki adamlar Vulkan ve DX12 üzerine çalışacak ama sen nereden bileceksin tabi nvidia fan boyu olunca insan maalesef önünü göremiyor.
Elbet NVİDİA şu DX12 ve Vulkan güncellemesini sunacak o zaman sizleri merak ediyor olacağım :D

Recep Baltaş'ın her dedğini yapmak zorundamıyız ? Onun fikri o yöndeyse beni ilgilendirmez AMD sokmam evime gerekirse her yıl bir karta 1500 TL öderim ama AMD sokmam eve.

Elbet NVİDİA şu DX12 ve Vulkan güncellemesini sunacak o zaman sizleri merak ediyor olacağım :D
Şu anda sundu mu? Hayır. O zaman boş laf yapmayacaksın nvidia fan boyu seni. Ayrıca amd de ne olur beni satın al diye sana yalvarıyordu zaten iyi yapıyorsun amd almayarak sen almayınca hemen %90 zarar etti zaten amd.

O zaman illa NVIDIA en iyi kartı çıkartacak diye bir şey yok onu beynine sok.

O zaman illa NVIDIA en iyi kartı çıkartacak diye bir şey yok onu beynine sok.
NVİDİA en iyisidir her zaman hani nerde Titan X'in rakibi Hani GTX1080'in Rakibi ? Yumurta felan pişirecek varsa RX480 85 90 derecelerde iyi alternatif :D

Şu anda sundu mu? Hayır. O zaman boş laf yapmayacaksın nvidia fan boyu seni. Ayrıca amd de ne olur beni satın al diye sana yalvarıyordu zaten iyi yapıyorsun amd almayarak sen almayınca hemen %90 zarar etti zaten amd.
Bedava AMD kullanmam o hataya 2. defa düşermiyim RX480 i 1040 TL 'ye Aldm 900 TL'ye sattım sadece 3 gün kulladım elimde kalmadı çok şükür.

NVİDİA en iyisidir her zaman hani nerde Titan X'in rakibi Hani GTX1080'in Rakibi ? Yumurta felan pişirecek varsa RX480 85 90 derecelerde iyi alternatif :D

Bedava AMD kullanmam o hataya 2. defa düşermiyim RX480 i 1040 TL 'ye Aldm 900 TL'ye sattım sadece 3 gün kulladım elimde kalmadı çok şükür.
Sen kullanmayı bilmiyorsun hani nerede 1000₺'ye GTX 1060.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı