Çözüldü RX 480 Apex Legends oynarken ekran kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

xh3nator

Hectopat
MSI RX 480 ekran kartım var bir sorunlar karşılaştım. Apex Legends oynarken ekran kapanıyor ama bilgisayar çalışmaya devam ediyor ve fan Speed 100 çıkıyor. Bunun çözümü var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhabalar. Aynı sorunu XFX RX 590 ekran kartımda yaşamıştım. Ben sorunu kartın Frekans Mhz değerini 120 değer düşürüp, güç limitini -10 yaparak çözmüştüm ve 20.2.2 sürüm kuruluydu. Şuan 20.4.2 sürümünü kullanıyorum 90 değer mhz düşürdüm, -5 güç limiti ve undervolt uyguladım bi sorunla karşılaşmadım.
Merhabalar. Aynı sorunu XFX RX 590 ekran kartımda yaşamıştım. Ben sorunu kartın Frekans Mhz değerini 120 değer düşürüp, güç limitini -10 yaparak çözmüştüm ve 20.2.2 sürüm kuruluydu. Şuan 20.4.2 sürümünü kullanıyorum 90 değer mhz düşürdüm, -5 güç limiti ve undervolt uyguladım bi sorunla karşılaşmadım.

Çözüm
teşekkür ederim ilk başlarda dediğinizden bir şey anlamamıştım direk geçtim ama bugün denedim bir sorunla karşılaşmadım

teşekkür ederim ilk başlarda dediğinizden bir şey anlamamıştım direk geçtim ama bugün denedim bir sorunla karşılaşmadım
Rica ederim. Eğer sorun yazılımsal bir sıkıntıdan kaynaklanıyorsa dediğim ayarlamalar ve çıkan sürücüleri tek tek denemek çözüm olabiliyor. İnşallah sorun yaşamadan da kullanmaya devam edersiniz.

Merhabalar. Aynı sorunu XFX RX 590 ekran kartımda yaşamıştım. Ben sorunu kartın Frekans MHz değerini 120 değer düşürüp, güç limitini -10 yaparak çözmüştüm ve 20.2.2 sürüm kuruluydu. Şu an 20.4.2 sürümünü kullanıyorum 90 değer MHz düşürdüm, -5 güç limiti ve undervolt uyguladım bir sorunla karşılaşmadım.

Sa hayırlı günler aynı problem bende de var RX480 8 GB kullanıyorum oyun direk monitörü kapatıpatıyor fakat kasa çalışmaya devam ediyor. Enteresan olan başka oyunlarda yapmıyor bunu her ayarı denedim fakat sonuç değişmedi kabloları bile değiştirdim ama olmadı. Tam olarak ne yapmam gerektiğini söylerseniz çok sevinirim

Sa hayırlı günler aynı problem bende de var RX480 8 GB kullanıyorum oyun direk monitörü kapatıpatıyor fakat kasa çalışmaya devam ediyor. Enteresan olan başka oyunlarda yapmıyor bunu her ayarı denedim fakat sonuç değişmedi kabloları bile değiştirdim ama olmadı. Tam olarak ne yapmam gerektiğini söylerseniz çok sevinirim
FurMark ve OCCT testini denediniz mi? Ayrıca sistem özellikleriniz nedir? Konuda önerilen çözüm yöntemini denediniz mi?

FurMark ve OCCT testini denediniz mi? Ayrıca sistem özellikleriniz nedir? Konuda önerilen çözüm yöntemini denediniz mi?
Furmark testi yaparken de ekranı kapattı psu termaltake 700w 5 sene önce almıştım ondan mı yoksa ekran kartı mı bilemiyorum
20.9.2'ye geçebilirsiniz ayrıca, 20.4.2'den daha iyi.
9.2 kurulu zaten
PSU yetersiz olabilir mi?
Psu termaltake 700w evet biraz eski 5-6 sene oldu zamanla verimliliği gitmiş olabilir

Geri
Yukarı