RX 480 BF1 Kasma Sorunu

mertuzun4114

Kilopat
Daha fazla  
7 aydır Battlefield 1'e sahibim. Nedense o zamanlarda Rx480 ile ultra'da 70 FPS alabiliyordum. Yer olarak Sina Çölü ve 64 kişilik bir sunucuda. Bu aralar çok düşük performans vermeye başladı. Artık orta ayarlarda oynamak zorunda kalıyorum. Sebebi nedir? Oyunu açarken Asus GPU Tweak 2 ile OC moduna alıyorum ve Razer Cortex ile de güçlendiriyorum. Pek fark etmiyor. Sistemimi aşağıda belirtiyorum;

GPU: Asus Strix Rx480 8 GB
CPU: i5 4460 3.20 GHz
RAM : 8 GB DDR3 1600MHz
Monitör : Samsung 6 senelik modelini hatırlamıyorum 2MS hızında.
Anakart : MSI H97 PC MATE

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun içi değerleri paylaşırsanız daha iyi fikir yürütebiliriz. Oyuna yakın zamanda bir güncelleme geldi belki onun bir etkisi de olmuş olabilir. Ama RAM çift kanal değilse bu işlemci ile zaman zaman FPS düşüşleri yaşamanız normal.

Battlefield 1'in yüksek RAM tüketimi olduğunu biliyoruz. Daha önce de 8GB RAM'i olan sistemlerde sorun yaşayanlar oldu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı