RX 480 Crossfire vs GTX 1080

Naughty Kid

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba dostlar,
Bildiğimiz gibi RX 480 tanıtıldı ve 2 adet RX 480 bir adet GTX 1080 den daha iyi olduğu söyleniyor. Fotoğrafta görülen durum böyle açıkçası. Yorumlarınızı bekliyorum sizce bu bilgiler cidden doğrumudur? RX 480 hakkında aklınıza gelen her şeyi yazabilirsiniz.

13473845_564133977091943_213694444_n.jpg

Crossfire, x40 PCI-E destekleyen 2011 soket işlemci ve x99 anakart ile mantıklı bir konfigürasyon olur. Bunun dışında gtx 1080'i geçebileceğini düşünmüyorum.

Daha ucuz olacağı kesin. Çok kaliteli bir anakart ve işlemcide yapmışlardır blabla. Ne olursa olsun 2 tane 480 daha ucuza kesintisiz yüksek performans verir.

Bazı oyunlar Crossfire, SLI desteklemiyor. Örneğin aşağıdaki grafiklerde R9 290X ile Crossfire yapılarak alınmış sonuçlar var. Belirtilen oyunlarda Crossfire veya SLI sonuçları normal tek kartla alınan sonu.larla aynı yada çok az bir fark var.

Sonuç olarak oynayacağın oyunun Crossfire özelliği olursa 2 tane RX480 işe yarar ama destek yoksa GTX 1080 en iyisi olacak.

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg

Aslında açıkladıkları sonuçlar doğru; ancak arkadaşın dediği gibi x99 serisi bir işlemciye sahip sistemle test ettiklerini düşünüyorum. Yani 40 adet pci-e şeridine sahip işlemcilerden bahsediyorum. Daha bütçe dostu işlemciler genelde 28 adet pci-e sahiptirler. Yani "CROSSFIRE" yaptığında x16-x16 hızlarında değil, x16-x8 hızlarında kullanılacaktır. Bu da daha az bir performansa neden olacaktır. Etkisi ne kadar olur kestiremem; ama çıktıktan sonra testlere bakmak lazım.

Crossfire sorunu olmayan oyunlarda büyük ihtimal daha iyi FPS verecektir. Tabi bunun için crossfire desteği olan anakart ve 2 adet RX 480'i besleyebilecek güce sahip bir güç kaynağı alman gerekecek.
Sizce bu sistem RX 480 crossfire ile iyi bir performans verirmi ? 750 watt fazlasıyla yeter diye düşünüyorum.

Dosya Ekleri

• WEQW.jpg
    WEQW.jpg
    207,5 KB · Görüntüleme: 379
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı