RX 480 için PSU önerisi

Anıl Budak

Kilopat
Sistemim 250 W güç tüketiyor. RX 480 ile de (150-250w) yaklaşık 400-500W bir PSU gerekiyor. Önerileriniz nelerdir? Yaşadığım şehirde elektrik kesintisi normalin üstünde. Elektrik kesintilerine dayanıklı, 80+ sertifikalı, 300-400 TL civarında bir PSU arıyorum.

Bir kablo var PCI-E - PSU gibi bir şey(Amazon'dan Rx 480 fiyatlarına baktım. Çoğu kullanıcı ekran kartıyla beraber bu kabloyu almış [ DeLOCK 83433 Delock kablo PCI Express güç kaynağı 6 Pin Soket > 2 x 8 Pin S]. Şahsen bu kablo ne işe yarar bi fikrim yok, kabloyu da ayrıca alayim mi ekran kartını alırken? Eski ekran kartımda (HD 7570) böyle bir kablo gerekmiyordu sanırım.

Bu iki soruyu yanıtlarsanız çok sevinirim. Herkese kolay gelsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kablonun esprisi tek 6Pin güç kablosunu PSU'nun 6pin kablosuna bağladığında iki tane 8pin kabloya çevirmesi. Bu kabloyu PSU'da 8pin kablosu olmayanlar alır. Günümüzdeki tüm PSU'larda 8pin kablo mevcut o yüzden almasanda olur.

Kişisel olarak bir yorum yapmak istiyorum , technopat ailesindeki kaliteli ve bilgisayar donanım uzmanlarının, her daim yaptığı gerektiğinden fazla watt sahip bir psu alın ki ileride bilgisayarınızın özelliklerini, geliştirmek istediğiniz'de güç kaynağı değiştirmek zorunda kalmayın. Lakin gelişen teknolojileri takip ettikçe, bu durumun tam tersi lehine döndüğünü görmekteyiz. Her yeni ekran kartı işlemci mimarisinde performans katlanırken tüketilen enerji miktarı azalmak ta benim tavsiyem, sizin alıcağınız ekran kartını çalıştırmaya yetecek bir güç kaynağı alın. İleriyi düşünmeyin keza böyle giderse 250 watt psu işimizi görecek gibi .. :)

www.vatanbilgisayar.com/thermaltake-smartpower-80plus-bronze-550w-guc-kaynagi.html
Ürün fiyatı 270 tl dolaylarında internetim yada siteden kaynaklı tam detaylı inceleme yapamadım.

Kişisel olarak bir yorum yapmak istiyorum , technopat ailesindeki kaliteli ve bilgisayar donanım uzmanlarının, her daim yaptığı gerektiğinden fazla watt sahip bir psu alın ki ileride bilgisayarınızın özelliklerini, geliştirmek istediğiniz'de güç kaynağı değiştirmek zorunda kalmayın. Lakin gelişen teknolojileri takip ettikçe, bu durumun tam tersi lehine döndüğünü görmekteyiz. Her yeni ekran kartı işlemci mimarisinde performans katlanırken tüketilen enerji miktarı azalmak ta benim tavsiyem, sizin alıcağınız ekran kartını çalıştırmaya yetecek bir güç kaynağı alın. İleriyi düşünmeyin keza böyle giderse 250 watt psu işimizi görecek gibi .. :)

www.vatanbilgisayar.com/thermaltake-smartpower-80plus-bronze-550w-guc-kaynagi.html
Ürün fiyatı 270 tl dolaylarında internetim yada siteden kaynaklı tam detaylı inceleme yapamadım.
Teşekkür ederim. O kadar düşeceğini sanmıyorum ama belirli düşüşler olabilir Watt değerlerinde.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı