RX 480 ile Zalman Z9 Neo Kasa Power LED'i Yanmıyor

smnfrkn

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Yeni bir sistem topladım. En son parça olarak salı günü ekran kartı aldım. Ekran kartının montajını yapıp kullanmaya başladığımdan beri bilgisayar açılışını tamamlayınca power LED'i yanmayı kesiyor. Dün driverdan kaynaklanan bir sorunu gidermek için driverı kaldırıp tekrar kurdum ondan sonra gece boyunca yandı ama bugün bilgisayarı açtım, açılışı tamamlayıp quick shortcuts uygulamalarını da açtıktan sonra sönüyor. Başlangıçta acaba ekran kartının LED animasyonundan mı kaynaklanıyor dedim ve onu iptal ettim ama ondan değilmiş. Neden kaynaklanıyor olabilir, sistemdeki parçalarla alakası olabilir mi? 15 gündür ekran kartım yokken sıkıntısız şekilde yanıyordu.

Sistemim:
Zalman Z9 Neo Kasa + Zalman ZM700-LX PSU
MSI H170 Gaming M3 Anakart
Intel i7 6700 işlemci
Kingston Hyperx Fury 8 GB 2133 Mhz RAM
MSI RX 480 Gaming X 8 GB Ekran kartı
Samsung Evo 850 Serisi 250 GB SSD

MSI Gaming App çalışıp devreye girince power ledi ışık vermeyi kesiyor. Çözüm bulamadım.

(İlk defa bir forumda LED yazarken tamamı büyük harf kullanılmadı diye 1 gün ban verildiğini gördüm. Bu kadar sıkı kural uygulayan admin ve modları konularda aktif olarak yardımlaşırken görememek üzücü.)

PC için akü şart hem dengesiz akım değeri için. Hem elektrik kesintisinde işlemin yarıda kalmaması için.

Mahallemizde elektrik kullanımı çok dengesiz 209-240 arası değişiyor.
Sigort vs bölmesini soküp incelediğimde yeni evlerin çoğunda sanırım 2 faz var.
İkisini de köntrol ettiğimde değerler farklı her odanın farklı yani. Ondan dolayı pc güvenliği için akü şart

PC için akü şart hem dengesiz akım değeri için. Hem elektrik kesintisinde işlemin yarıda kalmaması için.

Mahallemizde elektrik kullanımı çok dengesiz 209-240 arası değişiyor.
Sigort vs bölmesini soküp incelediğimde yeni evlerin çoğunda sanırım 2 faz var.
İkisini de köntrol ettiğimde değerler farklı her odanın farklı yani. Ondan dolayı pc güvenliği için akü şart
Bina yepyeni ve her türlü elektrik teçhizatı var. Elektrik akımıyla alakalı olmadığına %100 eminim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı