Çözüldü RX 480 Kod 43 hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

methz

Hectopat
Yer
Ascent
Daha fazla  
RAM
Corsair 8 GB 2400 MHz (2133'te çalışıyor)
SSD veya HDD modeli
Sadece 1 TB HDD
Ekran kartı
Rog Strix RX 480 8 GB
Anakart
H110M-D
İşlemci
I3-6100
Merhaba, ROG STRIX RX 480 8 GB ekran kartım var ve aylardır mining için kullanıyorum. 3-4 gün önce *anladığım kadarıyla* Windows gece kendi kendine güncelleme yapmış, ne olduysa ondan sonra oldu zaten. Aygıt yöneticisine girdiğimde aşağıdaki hatayı gösteriyor, bazen ekran kartını hiç görmüyor. Daha fazla mining performansı için güncel driver kullanmıyordum, blockchain driver kullanıyordum. Format atmadan önce DDU ile güvenli modda driverı silip hem güncel hem de blockchain driverını yüklemeye çalıştım fakat olmadı. Driver yükleniyor ve yüklerken RX 480 diye görünüyor fakat yüklendikten sonra girmeye çalıştığımda aşağıdaki hatayı veriyor. Ayrıca driver sildikten sonra normalde düşük çözünürlükte görüntü almam gerekirken hala 1080p alıyorum, sanırım ekran kartından değil işlemciden alıyor görüntüyü. Şu an temiz format attım fakat hala devam ediyor. İstediğiniz bir bilgi varsa atabilirim, yardımcı olabilir misiniz?

a.png

b.png

VBIOS'u da sıkıntı yapmış olabilir. Tecrübeniz varsa VBIOS atıp deneyebilirsiniz.

Çözüm
VBIOS'u da sıkıntı yapmış olabilir. Tecrübeniz varsa VBIOS atıp deneyebilirsiniz.
VBIOS ekran kartinin BIOS'u mu? Eger oyleyse normal VBIOS kullanmiyorduk, abim mining icin bir VBIOS bulmustu (ya da RX 580 VBIOS'u). Yanlis hatirlamiyorsam orijinal VBIOS hala duruyor. Tekrar onu atmayi denesem cozulme ihtimali var midir hocam?

VBIOS ekran kartinin BIOS'u mu? Eger oyleyse normal VBIOS kullanmiyorduk, abim mining icin bir VBIOS bulmustu (ya da RX 580 VBIOS'u). Yanlis hatirlamiyorsam orijinal VBIOS hala duruyor. Tekrar onu atmayi denesem cozulme ihtimali var midir hocam?
Anladım hocam. Evet ekran kartı BIOS'u. Orijinal olanı atıp deneyebilirsiniz.

Geri
Yukarı