RX 480 neden çok güçlü?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
RX 480 RX580 ile kafa kafaya bir kart nedeni ise, AMD′nin 500 serisine 400 serisinden sonra fazla Upgrade yapmaması. İçlerindeki GPU bile aynı.

Merak ettim ve şu videoyu izledim FPS değerleri beni şaşırttı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Video açıklamasına bak,
RX 480 8GB
RX 580 4GB

GTA 5'te ufak bir fark, Gears 5'te ciddi bir fark var ama onun dışında 580 önde.

Merak ettim ve şu videoyu izledim FPS değerleri beni şaşırttı.

Hocam benim dikkatimi çeken burada kullanılan kartlar doğru ise RX 480 olarak Turbo versiyon bir kart var. Bu kartlardan bizim ülkede pek yok. Bunlar daha performanslı bir seri.

Rx 480 ile Rx 580 hemen hemen aynı kartlardır. Sadece frekansları daha yüksektir. İnternette birsürü yazı yazıldı. Bios flash ile RX 480 RX 580'e dönüşüyor.
Her ne kadar RX 480 bir önceki seri gibi görünse de aslında değil. Rx 480 kullanmış biri olarak yazıyorum. Amd zamanında az kazıklamadı bizi.

Videodaki RX 480 8 GB olduğu için tabii daha iyi performans veriyor. Normalde RX 580'e çok yakın performansı var aynı VRAM değerlerinde.

Kartın gücüne gelirsek evet oldukça güçlü bir kart. Bitcoin minerlarının en çok kullandığı kart RX 480'di. Sıfırı 1000 TL iken stokta kalmayınca ikinci el RX 480'ler 2000 TL'ye kapış kapış gidiyordu 2017'de. 😄

Yeni konular

Geri
Yukarı