Çözüldü RX 480 sistem çalışıyor fakat görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ferhat3754

Picopat
Daha fazla  
RX480 4 GB.
8 GB 3200MHz RAM.
A320-A Pro anakart.
240GB SSD.
500W kasa.
Ryzen 5 2600 işlemci.
Onboard ve ekran kartı ile denedik fakat çalışmıyor, onboard açmadı. Ekran kartı takınca dönmüyor, çalışmıyor, ses yok ama kırmızı ışık veriyor.

-

REİS ACİL CEVAP LAZIM taktım başka ekran kartı taktım ekran geldi BIOS'un şimdi yarın SATA 2X alacağım olur değil mi eminsin güç ile alakalı değil mi ne olur inşallah SATA'yla düzelir teşekkür ederim kralsın.

Eğer ekran kartında sıkıntı yoksa çalışır. Bu arada PSU'da 2 adet SATA var mı onu kontrol et.

Eğer ekran kartında sıkıntı yoksa çalışır. Bu arada PSU'da 2 adet SATA var mı onu kontrol et.

SATA 4 e kadar var fakat öyle değil fotoğraf atacağım 1 dk
SATA 4 e kadar var fakat öyle değil fotoğraf atacağım 1 dk
IMG_20201023_202159.jpg
IMG_20201023_202154.jpg

RAM'i diğer slota takıp dener misiniz? Oda olmazsa RAM'lerin dibini silgiyle biraz silelim toksitlenme yapmış olabilir. Bu işlem sırasında entegrelere ellememeye özen gösteriniz.
ramlerde sorun yok az önce başka ekran kartıyla pcyi açtım açıldı fakat eski bi ekran kartı şuan kine güç gitmiyor sanırsam çoğaltıcı alıcam pazartesiye

Okuyup bilen sen olsaydık bugün bilgisayarcıya gereksiz 50 TL bakım parası verecektik. Aynı durum defalarca başıma geldi, oradan biliyoruz. Sen biraz sakin olsana.

Arkadaş haklı okumadan yazıyorsunuz. Evet RAM'in yerini değiştirmek, sök-tak yapmak sorun çözebiliyor ama bunu değil. Eğer okusaydınız arkadaş başka ekran kartı takınca görüntü geldiğini yazmış. Bu durumda ekran kartı üzerinde bulunan kırmızı ışığın yanmasıyla beraber ekran kartına yeterli güç gitmediğini anlamış oluyoruz. Arkadaş da yazmış zaten 8pin olan yere 6pin taktım diye. Dönüştürücü ile sorun çözülecektir eğer ekran kartında sorun yok ise.

Arkadaş haklı okumadan yazıyorsunuz. Evet RAM'in yerini değiştirmek, sök-tak yapmak sorun çözebiliyor ama bunu değil. Eğer okusaydınız arkadaş başka ekran kartı takınca görüntü geldiğini yazmış. Bu durumda ekran kartı üzerinde bulunan kırmızı ışığın yanmasıyla beraber ekran kartına yeterli güç gitmediğini anlamış oluyoruz. Arkadaş da yazmış zaten 8pin olan yere 6pin taktım diye. Dönüştürücü ile sorun çözülecektir eğer ekran kartında sorun yok ise.
Teşekkürler 2.el aldım ekran kartını alırken sorun yoktu diğer herşey 0

Yeni konular

Geri
Yukarı