RX 480 ve i5 7400 CS:GO Düşük FPS Sorunu

yessir123

Kilopat
Daha fazla  
Sistemim aşağıdaki gibi topluluk sunucularında olsun (5v5 Retake) Faceit'de olsun ateş ederken smoke vb. olurken 100-90FPS'ye kadar düşüyor. Tüm driverlarım güncel, başlatma seçenekleri ayarlı. 1280x1024 düşük ayarlarda oynuyorum ve oyun SSD'ye yüklü.

• MSI RX 480 8 GB
  • i5 7400
  • 16 GB 2133MHz DDR4 RAM
  • 128 GB SSD
  • AOC G2460PF 144Hz 1ms

Ayarları düşürmek işlemciye binen yükün artmasını sağlamakta, onun yerine ayarları biraz yükseltmeyi deneyebilirsiniz. Bu sayede yükü ekran kartı ile paylaşırlar hem cpu kullanımı azalır😊

Windows güncellemeleri bilgisayarın performansını düşürebiliyor. Eğer elinizdeyse 1 önceki Windows sürümüne geçin. Veya bilgisayarınıza virüs girmiş olabilir.

Aynı sorunu yaşıyordum. Başlatma seçeneklerine -freq 144 yazdım düzelmişti. Fps'i 144'e sabitliyor. Oyun akmıyordu resmen deneyin isterseniz.

Ayarları düşürmek işlemciye binen yükün artmasını sağlamakta, onun yerine ayarları biraz yükseltmeyi deneyebilirsiniz. Bu sayede yükü ekran kartı ile paylaşırlar hem cpu kullanımı azalır😊
Ayarları düşürmek işlemciye binen yükü CS GO' da artırmıyor aksine düşürüyor. Ayarları yükseltirse İşlemci kullanımı artacak ve buna oranla ekran kartı kullanımı da artacaktır.

Bilgisayarda virüs yok az önce tarama yaptım çözünürlüğü arttırmayı veya ayarları yükseltmeyi deniyeceğim.
Tüm ayarları ultraya alın ve çözünürlüğü yükseltin. Bilgisayarınız donanımları tam anlamıyla kullansın sorun devam edecek mi bakalım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı