RX 480'e işlemci tavsiyesi

Hocam bende i3 6100'e sahibim Eylül başı GTX 960 yerine RX 480 ile değiştireceğim sence yapayım mı? Yoksa GTX 960 mı alayım yine?
Hocam 1080P gibi bi çözünürlükte o 2 ekran kartıylada darboğaz yapar o işlemci, fakat ben ayarları arttırırım çözünürlüğü arttırırım derseniz alın darboğaz yapmaz o zaman. Fakat şöylede birşey var görüntü kaliteli fakat FPS'niz 40-50'lerde olur, bunuda göz önünde bulundurun.

Burdan devam ediyorum umarım sıkıntı olmaz.Monitör olarak ne önerirsiniz?

Oynanmıcak düzeyde sıkıntı olacağını sanmıyorum.Bence o halde bile GTX 960'dan daha iyi performans alırsınız.

i5 6402P almaya karar verdim.
Oynanmayacak düzeyde olmaz ama o karta o kadar para veripte tam performansını kullanamamak kötü birşey olur.

Hocam 1080P gibi bi çözünürlükte o 2 ekran kartıylada darboğaz yapar o işlemci, fakat ben ayarları arttırırım çözünürlüğü arttırırım derseniz alın darboğaz yapmaz o zaman. Fakat şöylede birşey var görüntü kaliteli fakat FPS'niz 40-50'lerde olur, bunuda göz önünde bulundurun.
Bir adam i3 6100 GTX 970 test videoları çekmiş ve 60'a sabitleyerek rahatça oynuyordu. Bende zaten 60'a sabitleyip oynayacağım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Buyurun hocam. Kanalına girerek bir den fazla videosu var izleyebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Buyurun hocam. Kanalına girerek bir den fazla videosu var izleyebilirsiniz.
Attığınız video'da kartın %50-60'ını kullanabiliyor. :) Yani darboğaz var, karta yazık oluyor bu şekilde. Birde o kartın o ayarlarda i5'le olan performansına göz atın farkı anlayacaksınız zaten o ayarlarda o kart normalde 80 küsür FPS veriyor. Yaklaşık 20 küsür FPS kaybı var bu şekilde, belkide daha fazla.
Söylemeden geçmiyeyim, tam sağlıklı sonuç veren bi test değil aslında çünkü videoyu çeken arkadaş Vsync ayarı açıkken test yapmış, bu pek sağlıklı sonuç vermez, vermemiştirde.

Attığınız video'da kartın %50-60'ını kullanabiliyor. :) Yani darboğaz var, karta yazık oluyor bu şekilde. Birde o kartın o ayarlarda i5'le olan performansına göz atın farkı anlayacaksınız zaten o ayarlarda o kart normalde 80 küsür FPS veriyor. Yaklaşık 20 küsür FPS kaybı var bu şekilde, belkide daha fazla.
Söylemeden geçmiyeyim, tam sağlıklı sonuç veren bi test değil aslında çünkü videoyu çeken arkadaş Vsync ayarı açıkken test yapmış, bu pek sağlıklı sonuç vermez, vermemiştirde.
Zaten 60 FPS'ye sabitleyip oynayacağım. 60 FPS alsam yeterli benim için.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı