RX 550 4 GB overclock

438943

Hectopat
RX 550 4 GB gibi bir ekran kartında Core clock ve Memory Clock'u kaçar kaçar arttırmalıyım? Ve voltaj limitini fullemeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
yardımcı olur belki dikkatlice izlemeni öneriyorum.

İmzamda yazan rehberi uygulayın, orada adım adım anlattım her şeyi. Yeni benchmark tavsiyesi de var bir arkadaşımız tarafından verilen.

İmzamda yazan rehberi uygulayın, orada adım adım anlattım her şeyi. Yeni benchmark tavsiyesi de var bir arkadaşımız tarafından verilen.

Hemen bakayım.
@Bilgehan Kartal Hocam siz ne önerirsiniz yani Power limiti sonuna kadar çekmeli miyim Core clock ile Memory clock u en fazla kaça kadar çıkartmalıyım veya kaçar kaçar arttırmalıyım şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Hemen bakayım.
@Bilgehan Kartal Hocam siz ne önerirsiniz yani Power limiti sonuna kadar çekmeli miyim Core clock ile Memory clock u en fazla kaça kadar çıkartmalıyım veya kaçar kaçar arttırmalıyım şimdiden teşekkürler.
Hocam power limit'i sonuna kadar çekin, sıcaklıklar bir kaç derece yükselir fakat elde edeceğiniz performansa değer. Core clock ise zaten performansa asıl etki edecek olan değer, 70'den başlayıp, 10'ar 10'ar arttırarak ve her arttırmada stress testine sokarak sonuçlara göre arttırmaya devam edebilirsiniz. Genellikle 100-150 civarlarında gelebilecekleri son noktaya gelirler, son noktadan yukarı çıkınca stress testinde hatayla karşılaşabilir veya mavi ekran yiyebilirsiniz. Memory clock için de aynı adımlar geçerli ama memory clock, core clock'a göre daha yüksek değerlere çıkabilir, örnek veriyorum 200 - 300. Eğer memory clock'u kaldırabileceği en yüksek değerden daha yüksek bir değerde çalıştırırsanız, örnek veriyorum 500 gibi büyük bi rakam girdiniz ve kartınız bunu kaldırmıyor, o zaman ekranda +500'ü görmenize rağmen kart +0 performansı verir, yani memory OC'si yokmuş gibi davranır. Ben kendi kartımda (GTX 1050) kullandığım OC ayarlarını da buraya yazayım, kartlarımızın OC performansı birbirilerine yakın oldukları için referans olarak kullanabilirsiniz.

- POWER LIMIT +100
- CORE CLOCK +100
- MEM CLOCK + 297
Hocam power limit'i sonuna kadar çekin, sıcaklıklar bir kaç derece yükselir fakat elde edeceğiniz performansa değer. Core clock ise zaten performansa asıl etki edecek olan değer, 70'den başlayıp, 10'ar 10'ar arttırarak ve her arttırmada stress testine sokarak sonuçlara göre arttırmaya devam edebilirsiniz. Genellikle 100-150 civarlarında gelebilecekleri son noktaya gelirler, son noktadan yukarı çıkınca stress testinde hatayla karşılaşabilir veya mavi ekran yiyebilirsiniz. Memory clock için de aynı adımlar geçerli ama memory clock, core clock'a göre daha yüksek değerlere çıkabilir, örnek veriyorum 200 - 300. Eğer memory clock'u kaldırabileceği en yüksek değerden daha yüksek bir değerde çalıştırırsanız, örnek veriyorum 500 gibi büyük bi rakam girdiniz ve kartınız bunu kaldırmıyor, o zaman ekranda +500'ü görmenize rağmen kart +0 performansı verir, yani memory OC'si yokmuş gibi davranır. Ben kendi kartımda (GTX 1050) kullandığım OC ayarlarını da buraya yazayım, kartlarımızın OC performansı birbirilerine yakın oldukları için referans olarak kullanabilirsiniz.

- POWER LIMIT +100
- CORE CLOCK +100
- MEM CLOCK + 297
Sıcaklıkları 80 üzerine çıkarmamaya çalışın.

Hocam Power Limit'i sonuna kadar çekin, sıcaklıklar birkaç derece yükselir fakat elde edeceğiniz performansa değer. Core clock ise zaten performansa asıl etki edecek olan değer, 70'den başlayıp, 10'ar 10'ar arttırarak ve her arttırmada stress testine sokarak sonuçlara göre arttırmaya devam edebilirsiniz. Genellikle 100-150 civarlarında gelebilecekleri son noktaya gelirler, son noktadan yukarı çıkınca stress testinde hatayla karşılaşabilir veya mavi ekran yiyebilirsiniz. Memory clock için de aynı adımlar geçerli ama Memory clock, Core Clock'a göre daha yüksek değerlere çıkabilir, örnek veriyorum 200 - 300. eğer Memory Clock'u kaldırabileceği en yüksek değerden daha yüksek bir değerde çalıştırırsanız, örnek veriyorum 500 gibi büyük bir rakam girdiniz ve kartınız bunu kaldırmıyor, o zaman ekranda +500'ü görmenize rağmen kart +0 performansı verir, yani Memory OC'si yokmuş gibi davranır. Ben kendi kartımda (GTX 1050) kullandığım OC ayarlarını da buraya yazayım, kartlarımızın OC performansı birbirilerine yakın oldukları için referans olarak kullanabilirsiniz.

- Power lımıt +100
- Core clock +100
- Mem clock + 297.

Sıcaklıkları 80 üzerine çıkarmamaya çalışın.

Sağ olun hocam sıcaklık en fazla 71.

Geri
Yukarı