RX 550 ekran kartı görüntü vermiyor

Mehmet Seyfi

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, RX 550 ekran kartım VGA to HDMI veya DVI to VGA dönüştürücüler ile görüntü vermiyor.

Dönüştürücüsüz direk HDMI ile başka bir monitöre veya TV'ye bağladiğimda görüntü geliyor.

Eskiden ayni dönüştürücüler ile görüntü alıyordum ve dönüştürücüleri başka bilgisayarda denediğimda çalişiyor yani sorun ekran kartinda.

Bilgisayarima format attim sorun düzelmedi.

Ekran kartini söküp başka pclerdede denedim yine ayni sorun oluyor yani sorun ekran kartinda.
Sizce sorun ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi ilk başta dönüştürücüsüz HDMI ile bağlayınca görüntü geliyor demişsiniz. Eğer sorunsuz da çalışıyor ise sadece dönüştürücü ile oluyor ise dönüştürücü bozuk olabilir.

Şimdi ilk başta dönüştürücüsüz HDMI ile bağlayınca görüntü geliyor demişsiniz. Eğer sorunsuz da çalışıyor ise sadece dönüştürücü ile oluyor ise dönüştürücü bozuk olabilir.
aynı dönüştürücüyüyle eskiden görüntü alıyordum ve dönüştürücü sağlam başka pcde denedim
4 tane dönüştürücü denedim biri eski kullandiğim üçü yeni hepsi sağlam ama hiçbirine görüntü vermedi

Aynı dönüştürücüyüyle eskiden görüntü alıyordum ve dönüştürücü sağlam başka PC'de denedim.
4 tane dönüştürücü denedim biri eski kullandiğim üçü yeni hepsi sağlam ama hiçbirine görüntü vermedi.

Peki madem dönüştürücü sağlam düz HDMI'dan bağladığınızda görüntü alıyorsunuz? Kartta problem olsa oradan da vermezdi?

Kartın problemi dönüştürücüye görüntü vermemesi işte.
Eskiden veren şimdi neden vermiyor.

Bir ihtimal kart girişi problemli olabilir dönüştürücü yani kartın arkadaki DVI ile takıp VGA mı alıyorsunuz?

Eğer öyle ise o giriş bozulmuş olabilir. HDMI to VGA alıp öyle kullanın eğer dönüştürücü şart ise.

Bir ihtimal kart girişi problemli olabilir dönüştürücü yani kartın arkadaki DVI ile takıp VGA mı alıyorsunuz?

Eğer öyle ise o giriş bozulmuş olabilir. HDMI to VGA alıp öyle kullanın eğer dönüştürücü şart ise.
evet kartin arkasina dvi takip vga monitörüme bağliyorum hdmi to vga ilede denedim değişen birşey yok

Evet kartin arkasina DVI takip VGA monitörüme bağliyorum HDMI to VGA ile de denedim değişen bir şey yok.

O zaman kart girişlerinde bir sorun var yani kart da sorun olsa neden HDMI ile bağlanınca çalışıyor?
Olmadı ekran kartı tamiri yapan bir yere gösterin aklıma bir şey gelmiyor. Kart bozuk olsa hiç görüntü vermez elektrik vs gelmez.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı