RX 550 FiveM yeterli mi?

alperwrn

Zeptopat
Daha fazla  
Meslek
Vigo Kurye
Merhaba,

Yakın bir zamanda RX 550 model bir ekran kartı almayı düşünüyorum. Şu anda R7 240 kullanıyorum ve performans konusunda pek memnun değilim, özellikle oyunlarda. Çok sık oyun oynamasam da genellikle 2-3 saat boyunca FiveM RP sunucularında vakit geçiriyorum. RX 550, bu tür oyunlarda beni rahat bir şekilde götürebilir mi? Tecrübeleriniz varsa paylaşırsanız sevinirim.

Teşekkürler.

@Valve
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Birebir aynı sonucu illa ki vermez fakat izlediğim bir çok videoda 60FPS veriyor Online tarafında.Story mode videoda ki.
Fivem'da da yakın olacağını tahmin ediyorum.
Eğer yanlış bilgi verdiysem kusuruma bakmayın, videoları izleyip böyle bir sonuç söyledim.

İşlemcini 4 çekirdekli bir modele geçirirsen mesela i5 2400 gibi.
Ekran kartı olarak da RX 550 yeterli olur 1080p Low grafiklerde diye düşünüyorum.
Fakat RX 550'leri 900₺'den aşağı vermiyorlar artık. Değmez kesinlikle. O fiyatta GTX 960 alınır ve daha iyi performans veriyor RX 550'ye göre.
Elinizde ne kadar bütçe vardı tam olarak?

1500-2000 TL bütçem mevcut.

Hocam o sistemle oynamanız çok zor.

30-40 FPS arasi aliyorum RP sunucularinda bu yuzden degistirmek istiyorum ve en maksimum performansi almak istiyorum bu yuzden bilen birisinden ogrenmek isterim.

@Valve
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Birebir aynı sonucu illa ki vermez fakat izlediğim bir çok videoda 60FPS veriyor Online tarafında.Story mode videoda ki.
Fivem'da da yakın olacağını tahmin ediyorum.
Eğer yanlış bilgi verdiysem kusuruma bakmayın, videoları izleyip böyle bir sonuç söyledim.
Hocam GTA 5 story mode ile FiveM birbirinden çok farklı şeyler Online ile bile kıyaslamak mantıksız kaldı ki bir RX550 kullanıcısıyım o FPS'ler ile uzaktan yakından alakası yok.

1500-2000 TL bütçem mevcut.

30-40 FPS arasi aliyorum RP sunucularinda bu yuzden degistirmek istiyorum ve en maksimum performansi almak istiyorum bu yuzden bilen birisinden ogrenmek isterim.
Hocam size önerim minimum 11. veya 12. Nesil bir intel işlemci veya 5. nesil bir Amd işlemci, 16GB ram ve minimum 1660+ bir ekran kartı olmadan zevk alamazsınız drop yemekten kafayı yersiniz.

Hocam GTA 5 story mode ile FiveM birbirinden çok farklı şeyler Online ile bile kıyaslamak mantıksız kaldı ki bir RX550 kullanıcısıyım o FPS'ler ile uzaktan yakından alakası yok.

Hocam size önerim minimum 11. veya 12. nesil bir Intel işlemci veya 5. nesil bir AMD işlemci, 16 GB RAM ve minimum 1660+ bir ekran kartı olmadan zevk alamazsınız drop yemekten kafayı yersiniz.

Hocam su anki sistem ile hiç drop yemedim 30 40 arasi aliyorum en dusuk ayarlar normal cozunurluk ekran kartini bir tik yukseltsem 60 altina dusmemesi yeterli benim icin. Fazla bir bütçe ayiramiyorum kasaya maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı