RX 550 görüntü vermiyor

Ctrl6

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba yaklaşık 1 ay önce aldığım RX 550 4 GB kartım yaklaşık 10 dakika önce Sekiro oynarken görüntüsü gitti. Yeniden başlattığımda bilgisayarı kartın fanının dönmediğini fark ettim. 1 ay önceye kadar hiç böyle bir sorunum olmamıştı asıl şüphelendiğim şey bugün yeni aldığım anakart ve işlemciden dolayı mı böyle olduğu. Anakartım Pegatron IPXSB-H61 işlemcim Intel i5 3450. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor, yardımlarınızı bekliyorum.

Pegatron anakartı görünce ekran kartının ya Turbox'ya da elsa olduğunu tahmin ediyorum.
Ekran kartının modeli nedir?

Anakart ve işlemciden olmaz yerine tam oturmuşa ekran kartı ve yine de göstermiyorsa geçmiş olsun.
Hocam anlamadığım şey bugüne kadar çalışan GPU bugün Anakart değişince nasıl bozulabiliyor kısa devre mi olmuş olabilir

Pegatron anakartı görünce ekran kartının ya Turbox'ya da elsa olduğunu tahmin ediyorum.
Ekran kartının modeli nedir?
Sapphire 4GB

@Ctrl6 parçaları değiştirmeden önce ekran kartından görüntü alıyordun ve parçaları değiştirdikten sonra görüntü almayı başaramadın galiba.
Bu durumda eski parçaları tekrar bir araya getirerek test et. Eğer çalışmıyor ise ekran kartına fiziksel bir zarar verip vermediğini kontrol et.
Bozuk bir anakart almış olabilirsin, Pegatron iyi bir marka değil.
PCI-e slotu arızalı olabilir, işlemciye güç gitmiyor olabilir, RAM slotu bozuk olabilir, BIOS arızalı olabilir, anakartta fiziksel hasar olabilir, oksitlenmiş olabilir türlü türlü olaylar silsilesi var yani.

@Ctrl6 parçaları değiştirmeden önce ekran kartından görüntü alıyordun ve parçaları değiştirdikten sonra görüntü almayı başaramadın galiba.
Bu durumda eski parçaları tekrar bir araya getirerek test et. Eğer çalışmıyor ise ekran kartına fiziksel bir zarar verip vermediğini kontrol et.
Bozuk bir anakart almış olabilirsin, Pegatron iyi bir marka değil.
PCI-e slotu arızalı olabilir, işlemciye güç gitmiyor olabilir, RAM slotu bozuk olabilir, BIOS arızalı olabilir, anakartta fiziksel hasar olabilir, oksitlenmiş olabilir türlü türlü olaylar silsilesi var yani.
Aynen öyle hocam parçaları değiştirmeden önce görüntü alabiliyordum parçaları değiştikten sonra yaklaşık 6 saat sonra bu olay başıma geldi şimdi kartı garantiye nasıl göndereceğimi düşünüyorum göndersem bile sonuç alabilecek miyim onu bile bilmiyorum.

Aynen öyle hocam parçaları değiştirmeden önce görüntü alabiliyordum parçaları değiştikten sonra yaklaşık 6 saat sonra bu olay başıma geldi şimdi kartı garantiye nasıl göndereceğimi düşünüyorum göndersem bile sonuç alabilecek miyim onu bile bilmiyorum.

Sistemi birleştirdikten sonra 6 saat boyunca kullandın yani.
Bu durumda 6 saatin ardından ekrana görüntü gelmiyorsa ekran kartından biraz şüphelenebilirsin.

Belki sorun PSU olabilir veya anakart aniden bozulmuşta olabilir.
Sadece ekran kartından şüphelenmeni sağlayan şey nedir açıklar mısın?
Bu durumda sadece ekran kartından şüpheleniyorsan kartta bir problem olduğunu varsayıyorum.
Daha önceden kartta problem yok diyorsun ama görüntü gidince direkt olarak ekran kartından şüpheleniyorsun.

Görüntü kablosunu anakarta bağlayarak Onboard'dan mı görüntü alıyorsun şu an?
Eğer öyleyse ekran kartından veya ekran kartına uyumsuzluk yapan bir parçadan şüphelenebiliriz.

Sistemi birleştirdikten sonra 6 saat boyunca kullandın yani.
Bu durumda 6 saatin ardından ekrana görüntü gelmiyorsa ekran kartından biraz şüphelenebilirsin.

Belki sorun PSU olabilir veya anakart aniden bozulmuşta olabilir.
Sadece ekran kartından şüphelenmeni sağlayan şey nedir açıklar mısın?
Bu durumda sadece ekran kartından şüpheleniyorsan kartta bir problem olduğunu varsayıyorum.
Daha önceden kartta problem yok diyorsun ama görüntü gidince direkt olarak ekran kartından şüpheleniyorsun.

Görüntü kablosunu anakarta bağlayarak Onboard'dan mı görüntü alıyorsun şu an?
Eğer öyleyse ekran kartından veya ekran kartına uyumsuzluk yapan bir parçadan şüphelenebiliriz.
Onboard görüntü alarak yazıyorum bu cevabı. Başta dediğim gibi oyun oynarken bir anda görüntünün donması ve sonrasında gitmesinden ekran kartından şüphelendim ardıdan onboard görüntü alınca şüphelerim iyice artmaya başladı yarın bilgisayarcıya götürüp ekran kartımı test ettireceğim umarım anakart veya başka bir bileşen bozulmuştur.

DDU programı ile bilgisayarınızdaki tüm ekran kartı sürücülerini silin bir de öyle deneyin.
Hiç yoktan denemedim demezsiniz.
Ekran kartını test ettirmeniz çok iyi olur. Dikkat edin eskiden bilgisayarcılara parça test ettirirken "bozuk bu kardeşim, işine yaramaz artık sat bana hiç yoktan çöpe gitmez" diye kandıranlar vardı.
Şu an bile var, sağlam kartı bozuk diye senden satın almaya kalkışabilir, dikkatli olmak lazım.

DDU programı ile bilgisayarınızdaki tüm ekran kartı sürücülerini silin bir de öyle deneyin.
Hiç yoktan denemedim demezsiniz.
Ekran kartını test ettirmeniz çok iyi olur. Dikkat edin eskiden bilgisayarcılara parça test ettirirken "bozuk bu kardeşim, işine yaramaz artık sat bana hiç yoktan çöpe gitmez" diye kandıranlar vardı.
Şu an bile var, sağlam kartı bozuk diye senden satın almaya kalkışabilir, dikkatli olmak lazım.
Yardımınız için teşekkürler. deneyip olmazsa yarın sabah olana kadar Ekran kartıyla böyle uzun uzun bakışıcaz gibi.
1668631037721.png

Geri
Yukarı