RX 550 mi GTX 660 mı?

• Konuyu başlatan ayrx
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 36
  • Görüntüleme 4B

ayrx

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Herkese merhabalar, iki seçeneğim var GTX 660 1200 lira tamir görmedi dedi sahibi diğeri de 1 yıl garantili Sapphire RX 550 2 GB 64 Bit bu da 1000 TL Power'im 12vdan 24v çekiyor.

Şu an ekran kartı olarak ASUS HD 7850 1GB kullanıyorum.

Yoksa 8 GB daha RAM ekkeyip ekran kartıyla devam mı etmeliyim?

Sistemim;

Ryzen 3 1300X.
8 GB G.Skill 3000 MHz RAM.

RAM'leri çiftle 7850 ile aynen devam et. HD 7850 iki karttan da daha güçlü geçmeni gerektirecek bir durum yok daha düşük performans istemiyorsan.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu an ekran kartı olarak ASUS HD 7850 1GB kullanıyorum.
Ben olsam 1 GB kartı satıp 7850 2GB alırdım. GTX 660 ile arasında gözle görülecek kadar büyük bir fark yok. Ancak günümüz oyunları 1 GB bellek ile sıkıntı çıkarabiliyor.

RAM'leri çiftle 7850 ile aynen devam et. HD 7850 iki karttan da daha güçlü geçmeni gerektirecek bir durum yok daha düşük performans istemiyorsan.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

VRAM değeri düşükya sıkıntı yaşıyorum.

HD7850'nin gücünü bilmiyordum. Forza gibi oyunlarda 8GB yetmez evet bu faha mantıklı.

Geri
Yukarı