Çözüldü RX 550 oyunda karıncalanma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Ramazan Temiz

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar, 2 gün önce Afox RX550 ekran kartı aldım. Eski ekran kartımda oyunlarda hiçbir sıkıntı olmuyordu şimdi ise masaüstünde sıkıntı yok ama oyuna girince ekran hafif karıncalanıyor piksel piksel oluyor. Bunu nasıl çözebilirim? ( CS:GO'da sıkıntı yok ama Valorant, R6 da oyun pikselleşiyor)

Çözüm
Çözdüm sıkıntı yazılımsalmış. AMD'nin sitesinden en son sürümü değil de önerileni indirmek gerekiyormuş.
RX550'ye 1300 lira para verdiyseniz bence iade edin. Onun dışında eski karttan yenisine geçerken drive temizliği yapmadıysanız, DDU ile öneririm.

Merhabalar, 2 gün önce Afox RX550 ekran kartı aldım. Eski ekran kartımda oyunlarda hiçbir sıkıntı olmuyordu şimdi ise masaüstünde sıkıntı yok ama oyuna girince ekran hafif karıncalanıyor piksel piksel oluyor. Bunu nasıl çözebilirim? ( CS:GO'da sıkıntı yok ama Valorant, R6 da oyun pikselleşiyor)

Kartı doğru taktığınızdan emin olun, ekran kartı sürücüsünü kaldırıp en güncel sürümü yeniden yükleyin ve kart ısınıyor mu diye kontrol edin.

Benzer bir sorun bana da oldu. Aygıt yöneticisinden HDMI ses aygıtını devre dışı bırakınca düzeldi karıncalanma..
Ben hdmi ile bağlanmıyorum
RX550'ye 1300 lira para verdiyseniz bence iade edin. Onun dışında eski karttan yenisine geçerken drive temizliği yapmadıysanız, DDU ile öneririm.
Niye iade edeyim bide drive temizliği nasıl yapıyoruz?

Ben hdmi ile bağlanmıyorum
Olsun eğer orada HDMI ses sürücü var ise onu devre dışı bırakıp deneyebilirsiniz. Diğer ses sürücüleri ile bazen çakışma yapıyor. Bir bakın, hdmi kablosu takmadan belki aygıt yöneticisinde çıkmıyordur, o zaman sıkıntı yok ama aygıt yöneticisinde ses in altında varsa devre dışı bırakıp denemenizi öneririm.

Geri
Yukarı