RX 550 - R5 3600 sistem vs APU R5 5600G sistem

Selamünaleyküm, linklerini koyduğum iki sistem arasında kaldım. Hangisi daha çok performans verir?

RX500 + R5 3600:

APU R5 5600G:

3 veya 2 yıldır RX550 kullandım ben ilk aldığımda keyifli bir karttı ama 1080p için çok yetersiz gelmeye başladı bende zaten ilk aldığımda 720p kullanıyormuşum haberim yokmuş sonradan fark ettim. 720p için çok iyi bir kart hatta açamadığı oyun yok ama 1080p için berbat. Üstüne bir de RX480 gibi kartların daha performanslı çalıştığını görüyorsun tek avantajı hala driver güncellemesi alıyor. 4 GB VRAM ile 2 GB VRAM modeli arasında 3 4 FPS fark var sadece. Demem şu ki APU al zaten WattMan hataları çok o kartta o karttan namı değer GTX 1050 Ti kartına geçsen bile çağ atlarsın öyle söyleyeyim sen anla ve GTX 1050 Ti miladı dolmuş bir kart mesela.

3 veya 2 yıldır RX550 kullandım ben ilk aldığımda keyifli bir karttı ama 1080p için çok yetersiz gelmeye başladı bende zaten ilk aldığımda 720p kullanıyormuşum haberim yokmuş sonradan fark ettim. 720p için çok iyi bir kart hatta açamadığı oyun yok ama 1080p için berbat. Üstüne bir de RX480 gibi kartların daha performanslı çalıştığını görüyorsun tek avantajı hala driver güncellemesi alıyor. 4 GB VRAM ile 2 GB VRAM modeli arasında 3 4 FPS fark var sadece. Demem şu ki APU al zaten WattMan hataları çok o kartta o karttan namı değer GTX 1050 Ti kartına geçsen bile çağ atlarsın öyle söyleyeyim sen anla ve GTX 1050 Ti miladı dolmuş bir kart mesela.
Tamamdır böyle uzun yazıyla aydınlattığın için teşekkürler. APU almaya karar verdim.

Evet, rahatlıkla oynatır.
Teşekkürler

Tamamdır böyle uzun yazıyla aydınlattığın için teşekkürler. APU almaya karar verdim.

APU'lu sistemler ekran kartı ve işlemci için entegrasyonlara aşırı elverişli oluyorken ekran kartlı sistemlerin özellikle içinde RX550 bulunan (düşük güç tüketen bir kart olduğu için) sistemlerin PSU'su zayıf olduğundan entegrasyona elverişi sıfır oluyor yani PSU alarak geleceğe dönükte bir sistem almış oluyorsun aslında, ileride takarsın RTX bir ekran kartı sonra son nesli yakalarsın. 🤩

Ve rica ederim ne demek böyle şeyler yazınca bende kendimi iyi hissediyorum.

Son düzenleme:
APU'lu sistemler ekran kartı ve işlemci için entegrasyonlara aşırı elverişli oluyorken ekran kartı sistemlerin özellikle RX550'li sistemlerin PSU'su zayıf olduğundan entegrasyoan elverişi sıfır oluyor yani PSU alarak geleceğe dönükte bir sistem almış oluyorsun aslına ileride takarsın RTX bir ekran kartı sonra son nesli yakalarsın. 🤩

Ve rica ederim ne demek böyle şeyler yazınca bende kendimi iyi hissediyorum.
Tekrardan teşekkürler uzun uzun detaylı anlattınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı