RX 550 sistem nasıldır?

Shellby

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar F/P ürünü ariyorum bu ürün bu fiyata iyi midir almamı önerir misiniz? Donma, kasma problemi olur mu?

----

i7'li̇ güçlü oyun bilgisayarı sıfırı 8.000TL

Pazarlık yoktur zararına satıyorum.
Ölücüler yazmasın.

Öğlen 5'ten sonra müsaitim.

i7 3770 işlemci bilenler bilir güçlü bir işlemcidir.

RX550 oyuncu ekran kartı.

8 GB 2133MHz soğutmalı RAM.

120GB depolama SSD.

450W güç kaynağı.

Cooler Master kule tipi soğutucu.

Işıklı fan.

----

4.850₺

Dosya Ekleri

• IMG_20230716_145658.jpg
    IMG_20230716_145658.jpg
    70,1 KB · Görüntüleme: 27
Merhaba arkadaşlar F/P ürünü ariyorum bu ürün bu fiyata iyi midir almamı önerir misiniz? Donma, kasma problemi olur mu?

----

i7'li̇ güçlü oyun bilgisayarı sıfırı 8.000TL

Pazarlık yoktur zararına satıyorum.
Ölücüler yazmasın.

Öğlen 5'ten sonra müsaitim.

i7 3770 işlemci bilenler bilir güçlü bir işlemcidir.

RX550 oyuncu ekran kartı.

8 GB 2133MHz soğutmalı RAM.

120GB depolama SSD.

450W güç kaynağı.

Cooler Master kule tipi soğutucu.

Işıklı fan.

----

4.850₺

Bir de i7 3770 bilenler bilir güçlü işlemci yazmış 5000TL'ye çok daha iyi Ryzen'li sistem dizersiniz dostlar böyle şeylere pek inanmayın burada konu açıp 2.el toplamak daha iyi.

22nm bir işlemci. Her konuda üzecek büyük ihtimal. Ayrıca bu düşük güce rağmen 77W TDP harcaması, düşük çekirdek performansı da cabası. Sadece frekans değerleri güzel fakat sadece o. Ömrünü tamamladi günümüz işlemci oyunları için çokça yetersiz. Mesela Spider-Man Remastered oynarsan bu işlemci ile seni çok fena üzer. Çünkü çoklu ve tekli çekirdek performansı yeterli değil.
Ek olarak fiyatı. Bu işlemci 2. el olarak bile pahalı. Zaten sıfırı da yok.

Fiyatı açısından haklısınız ikinci el fiyatları gereksiz pahalı. Sırf i7 diye o paraya sattıklarını düşünüyorum açıkçası. Ama i7 3770'in güçsüz olduğu konusuna katılmıyorum. Günümüz oyunlarını oynamak isteyen birisinin i7 3770 Sistem alacağını da düşünmüyorum. GTA 5, Fortnite, Apex Legends, God of War, RDR2 gibi oyunlarda test etmiştim o işlemciyi, iş görüyordu. Yanlış anlaşılmasın i7 3770 alınır demek istemiyorum ama her konuda üzecek bir işlemci olmadığı aşikâr.

Sonuç olarak söyleyebiliriz ki i7 3770 şu anki ikinci el fiyatlarını kesinlikle hak etmiyor ve alınmaz.
Ancak 1155 soket anakartı olup sistemini yükseltmek isteyen arkadaşlar i7 3770 dengi olan E3 1230v2'yi AliExpress'den vergi ile toplamda 600 liraya alabilirler.

Fiyatı açısından haklısınız ikinci el fiyatları gereksiz pahalı. Sırf i7 diye o paraya sattıklarını düşünüyorum açıkçası. Ama i7 3770'in güçsüz olduğu konusuna katılmıyorum. Günümüz oyunlarını oynamak isteyen birisinin i7 3770 Sistem alacağını da düşünmüyorum. GTA 5, Fortnite, Apex Legends, God of War, RDR2 gibi oyunlarda test etmiştim o işlemciyi, iş görüyordu. Yanlış anlaşılmasın i7 3770 alınır demek istemiyorum ama her konuda üzecek bir işlemci olmadığı aşikâr.

Sonuç olarak söyleyebiliriz ki i7 3770 şu anki ikinci el fiyatlarını kesinlikle hak etmiyor ve alınmaz.
Ancak 1155 soket anakartı olup sistemini yükseltmek isteyen arkadaşlar i7 3770 dengi olan E3 1230v2'yi AliExpress'den vergi ile toplamda 600 liraya alabilirler.
Ben zamanında i7 4770k kullandım Hocam. Eski nesil intel işlemcileri az çok biliyorum. Kullandığım dönem işlemci her şeyde minimum %60 kullanıma çıkıyordu ve beni rahatsız ediyordu. Stok fan da işlemciyi soğutmak için deli gibi RPM çeviriyordu. O yüzden eski nesil işlemcileri pek sevdiğim söylenemez.

Ben zamanında i7 4770K kullandım hocam. Eski nesil Intel işlemcileri az çok biliyorum. Kullandığım dönem işlemci her şeyde minimum %60 kullanıma çıkıyordu ve beni rahatsız ediyordu. Stok fan da işlemciyi soğutmak için deli gibi RPM çeviriyordu. O yüzden eski nesil işlemcileri pek sevdiğim söylenemez.

Sizin sorununuz başka olabilir hocam, i7 4770K günümüzde bile hala idare eder bir işlemci. GTX 1080Ti ile birlikte kullanıyorlardı zamanında. Stok fanla soğutulup soğutulmadığı konusuna bir şey diyemem.

Yeni konular

Geri
Yukarı