RX 550 sistem oyunlarda kasıyor

alkanstar

Femtopat
Daha fazla  
Sistemim: RX 550 2 GB.
i3 3210.
8 GB 1333Hz.
350watt.
Anakartı bilmiyorum toplama olduğu için yazmıyor.

Valorant, GTA V, CS:GO gibi oyunlarda drop sorunu yaşıyorum veya FPS'im stabil kalmıyor bir yükseliyor bir düşüyor sebebini anlayamadım en ucuz yoldan yeni ne alsam bu sorun kalkar?
Valorant'ta düşük FPS almıyorum ama takılmalar oluyor ekran kartı driverindan gecikme önleme açınca bu 2 katına çıkıyor.

Fps kilitle veya ekran kartının uygulaması oluyor yani yapımcının ordan ekran kartı ayarlaması yap son çare format at. Eğer bit olarak çok yüksekse oda olabilir.

Görünürde her şey normal ama drop sorunu her şeyden kaynaklanıyor olabilir.

1. Eğer çift kanal RAM kullanıyorsanız RAM'lerde uyumsuzluk yaşanıyor olabilir(CL ve MHz değeri aynı olsa bile)
  2. PSU yeteri kadar güç sağlamıyor olabilir.
  3. İşlemci tam beslemiyor olabilir(gerçi RX550'yi Q serisi işlemciler bile besliyor)
  4. Kullandığınız HDD veya SSD ömrünün sonuna geliyor olabilir.
  5. Ek olarak sistemde virüs olabilir.(işlemci kullanımını artıran)

Drop sorunu yukarıda @Itechin.g hocamın dediği sebeplerden kaynaklı olabilir. VALORANT ve CS:GO gibi FPS oyunlarında kasma, FPS düşüklüğü sorunlarını gidermek için ise işlemci değişikliğine gidebilirsiniz.

Görünürde her şey normal ama drop sorunu her şeyden kaynaklanıyor olabilir.

1. Eğer çift kanal RAM kullanıyorsanız RAM'lerde uyumsuzluk yaşanıyor olabilir(CL ve MHz değeri aynı olsa bile)
  2. PSU yeteri kadar güç sağlamıyor olabilir.
  3. İşlemci tam beslemiyor olabilir(gerçi RX550'yi Q serisi işlemciler bile besliyor)
  4. Kullandığınız HDD veya SSD ömrünün sonuna geliyor olabilir.
  5. Ek olarak sistemde virüs olabilir.(işlemci kullanımını artıran)

Sizce i3 6100 - 7100 veya Ryzen 3 1200 alsam sistemde değişiklik olur mu? Değer mi?

Bu bütçeye R3 1200'e geçebiliyorsanız mantıklı, yoksa biraz piyasa araştırması yapıp i7 3770 veya i5 2500K alınabilir. Ama önce tüm parçaları tek tek test etmek lazım, bunun içinde bir bilgisayarcıya gidilebilir.

i5 2500K 500 TL bandında iyi bir işlemci olduğuna emin misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı