RX 550 sistem yükseltme

lebender_toter1

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba.
R3 1200.
RX 550 2 GB.
8 GB 3000 MHz apacer.
240GB SSD.
450W +80
Böyle bir sistemim var. Şimdi benim 500 TL civarı bütçem var. Ben RX 550 650-800 TL arası bir fiyata satıp GTX 1050 + 8 GB RAM, GTX 1050 Ti veya RX 560 + 8 GB RAM takviyesi yapabilirim tabii biraz zor olacak. Sizce en ideali hangisi? Şu an gözle görülür bir FPS artışı olur mu? Bütçe yeter mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence ilk olarak 8 GB RAM eklemek ile başlayın, daha sonra işlemciyi değiştirip, sağlam bir ekran kartı alır sistemi tamamlarsınız. Acele etmeyin, yavaş yavaş yükseltin daha güçlü bir sisteminiz olsun.

Bence ilk olarak 8 GB RAM eklemek ile başlayın, daha sonra işlemciyi değiştirip, sağlam bir ekran kartı alır sistemi tamamlarsınız. Acele etmeyin, yavaş yavaş yükseltin daha güçlü bir sisteminiz olsun.
Evet ama iyi bir ekran kartı alacağı zaman psu'yu da değiştirmesi gerekecek.Kaliteli bir 600W 550W baya iyi kartları besler.

Ama Ryzen 1200 beslemez.
Evet önce ram ve işlemci.Sonrasında psu ve ekran kartı
Alacağı ekran kartının 450W PSU'nun besleyemeciği bir seviyede olacağını sanmıyorum. Ki RTX 2060 Super gibi bir kart alsa bile kullanır.
O kadar detayını bilmiyorum ama yine de güç kaynağını geliştirmesi çok daha sonrasına dönük olmaz mı ? Merak ettim de.

Evet önce RAM ve işlemci. Sonrasında PSU ve ekran kartı.

O kadar detayını bilmiyorum ama yine de güç kaynağını geliştirmesi çok daha sonrasına dönük olmaz mı? Merak ettim de.

Olur tabii de o ileride düşüneceği şey bütçesine baktığımızda tüm sistemi yükseltmesi uzun sürecek gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı