RX 550 Sistemde Ekran Titreme Yapıyor

İşletim sistemi
Windows 11

BaşarHan

Hectopat
Daha fazla  
RAM
Ballistix, 15CL, 3000MHZ, 8GB, Tek Modül
Ekran kartı
Powercolor reddragon rx550
Anakart
Biostar A320MH
İşlemci
Ryzen 5 1600AF 12N 3.20GHZ 6/12T Stok Fan
Merhaba, öncelikle donanımım Ryzen 5 1600 AF, RX550, BIOSTAR A320MH, Ballistix 8 GB DDR4 3000MHz, Netac 240GB 550/530,Seagate 1TB.
Bundan 3-4 ay önce Windows 10'da iken Apex Legend ve PUBG'de ekranımı her fareyi oynatınca titrediğini görüntünün bozulduğunu gördüm ve çok oynamadığım oyunlar olmadığı için boş verdim, daha sonra format attım ve 11'e geçtim bu sorunlar ortadan kalkmıştı, daha sonra tekrardan 10'a geçmek zorunda kaldım ve sorun tekrardan yoktu. Fakat bundan 3 hafta önce 11'e geri döndüm, başta tekrardan sorun yok gibiydi, FiveM oynuyordum FiveM'de sorun yoktu, fakat 2 gün önce Epic Games'ten aldığım GTA 5'i doğrulayıp güncelledim ve girdiğimde aynı hata ile karşılaştım, GTA ayarlarını kurcaladım GTA'nın DX sürümünü 10 10.1 11 vs yaptım fakat sorun hala devam ediyordu. Ben de örnek olması amacıyla ekran kaydına aldım ve sizlerden yardım istiyorum, hem ekran titriyor hem de oynamak istediğimde hikaye modunu seçiyorum 10 saniye yükleniyor sonra atıyor.
Sorun PUBG'de de var, 1 hafta önce PUBG'de yoktu.
Video;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorularımı cevaplar mısınız?:

Driver güncelleme programı kullanıyor musunuz?

Ekran kartı sürücünüzün WHQL olduğundan emin olun, en son sürümler beta olabilir ve sorunun sebebi de olabiliyor.

Sorularımı cevaplar mısınız?:

Driver güncelleme programı kullanıyor musunuz?

Ekran kartı sürücünüzün WHQL olduğundan emin olun, en son sürümler beta olabilir ve sorunun sebebi de olabiliyor.
Merhaba driver güncelleme programında sadece ses lan vs gibi donanımları güncelliyorum, AMD radeon software 'in kendi sitesinden driverlerimi güncelleyip softwareden gelen maillere göre yeni sürüm çıktıktan 3 gün sonra güncelliyorum. hiçbir driverim korsan değildir.

Merhaba driver güncelleme programında sadece ses LAN vs gibi donanımları güncelliyorum, AMD Radeon Software'in kendi sitesinden driverlerimi güncelleyip softwareden gelen maillere göre yeni sürüm çıktıktan 3 gün sonra güncelliyorum. Hiçbir driverim korsan değildir.

Hangi Driver güncelleme programı?, Adı ne?.

Driver Booster 9 Steam version Premium, ekran kartı harici birçok driveri bulamayacağımdan eksik yükleyeceğimden dolayısı ile oradan güncelliyorum, ekran kartını buradan indirip güncellemelerini Radeon Software'den güncelliyorum,

Sorun çözülmüştür: Desteği kesiyorum. Ve size de o Driver güncelleme programını kullanmamanızı öneriyorum, sosyal kuralları konusu yasaklı uygulamalar:

Yasaklı siteler/uygulamalar:
CPUboss.com
GPUBoss.com
Uzmanim.net
UserBenchmark.com
İstanbulbilisim.com
Nanokatalog.com
Bossbilisim.com
pc-builds.com
birxy.com
* * * * * * Driver Booster * * * * *
Gamermarkt.
Turkceyamaci.com

Sorunumun bu driver programı ile alakalı olduğunu düşünmüyorum, sadece ses programlarını güncellediğim bu uygulamanın böyle bir hataya yol açacağını düşünmüyorum, hala yardıma ihtiyacım var.

Yeni konular

Geri
Yukarı