RX 550 sistemde FPS düşüşleri oluyor

Harun Şenol

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, yaklaşık iki hafta önce RX 550 ekran kartı satın aldım. LoL, GTA V gibi oyunlarda 2 gün öncesine kadar en az 70FPS alıyordum. Ama 2 gündür 20-25FPS alıyorum. PC'mi yenilediğim için işlemciden kaynaklı darboğaz yapıyor olabilir mi? Ekran kartım anakartım vs uyumlu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, yaklaşık iki hafta önce RX 550 ekran kartı satın aldım. LoL, GTA V gibi oyunlarda 2 gün öncesine kadar en az 70FPS alıyordum. Ama 2 gündür 20-25FPS alıyorum. PC'mi yenilediğim için işlemciden kaynaklı darboğaz yapıyor olabilir mi? Ekran kartım anakartım vs uyumlu.

Sistemi tam yazarsanız yardımcı olalım. Ayrıca laptoplarda işlemci ısınınca FPS düşüşleri olur ama masaüstünde var mı bilmiyorum.

İşlemcini tahmin edemeyiz lütfen belirt.

Güç seçeneklerinde bilgisayarın güç tasarrufu modundaysa işlemci tam yükte çalışmıyor. Burayı bir kontrol et. Yüksek performansa ile değiştir seçeneği.
1.jpg

İşlemcinizin termal macunu'nu yenilediniz mi veya darboğaz yapıyor olabilir.
İşlemcimin macunu kuru değil üzerinde hala var muhtemelen darboğaz yapıyor.
Sistemi tam yazarsanız yardımcı olalım. Ayrıca laptoplarda işlemci ısınınca FPS düşüşleri olur ama masaüstünde var mı bilmiyorum.
Laptop değil işlemcim İntel Core Quad Q 8400 işlemcim eski bir işlemci oluğu için darboğaz yapıyor bence. Yada Güçten aldığı enerji yetmiyor olabilir diye tahmin ediyorum.
İşlemciniz nedir hmmmm düşünüyüm i5 mi?
Hayır eski bir işlemci İntel Core Q8400 2.67GHz
Güç seçeneklerinde bilgisayarın güç tasarrufu modundaysa işlemci tam yükte çalışmıyor. Burayı bir kontrol et. Yüksek performansa ile değiştir seçeneği. Eki Görüntüle 892729
Nihai Performansta kullanıyorum şuanda.
İşlemcini tahmin edemeyiz lütfen belirt.
İntel Core 2 Quad 8400 2.67GHz tam adı bu.

İşlemcimin macunu kuru değil üzerinde hala var muhtemelen darboğaz yapıyor.

Laptop değil işlemcim İntel Core Quad Q 8400 işlemcim eski bir işlemci oluğu için darboğaz yapıyor bence. Yada Güçten aldığı enerji yetmiyor olabilir diye tahmin ediyorum.

Hayır eski bir işlemci İntel Core Q8400 2.67GHz

Nihai Performansta kullanıyorum şuanda.

İntel Core 2 Quad 8400 2.67GHz tam adı bu.
Eğer işlemciyi değiştirdikten sonra böyle olduysa olabilir. Çünkü işlemci çok eski ve GTA 5 tam bir işlemci canavarı oyun.

Yeni konular

Geri
Yukarı