RX 550 Sisteme PSU önerisi

Wagner4

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yeni bir PSU alacağım ama öncesinde nedenini yazmak istiyorum.
Bilgisayar sürekli olarak (bazen 5 dakika, bazen 2 saat. Değişiyor sürekli olarak.) Tamamen kapanıyor. Artık sorunun PSU'dan kaynaklandığına eminim. Çünkü işlemcimin ısısı yüzünden 1 ay kadar önce aynı sorunu yaşıyordum ama macun ile ısınma sorunu kalktı.

Bu arada belirtmek istiyorum, 1 hafta önce sistemime SSD ekledim(CD/DVD'nin SATA kablosunu çıkarıp SSD'ye taktım.) Ve Windows'u SSD'ye kurarak kullanmaya başladım. SSD'yi takmadan önce bu ani kapanma sorunu olmuyordu. Ama büyük ihtimalle SSD'nin de tükettiği Watt eklenince zavallı PSU artık karşılayamıyor ve kapanıyor. Bir ihtimal de miladının yavaştan dolmuş olabileceği. PSU'nun yeterliliğini test ettiğimde sistemim 400W'ı geçmiyordu çünkü.
Bugün PSU'yu söktüm ve çok eski olduğu için içinde ve fanında biriken yığınla tozu temizleyip geri taktım. Ama sorun devam etti.

Gerek kullandığım PSU için forumda olumsuz yorumlar almam, gerek de PSU en az 6-7 yıldır PC'de olduğundan artık ümidi kestim ve yeni bir PSU almak farz oldu. Sistemime göre ve makul fiyatlı bir PSU önerir misiniz lütfen? İleride PC toplayacağımdan çok abartı bir şey düşünmüyorum şimdilik.

Sistem:
İşlemci: Dualcore Intel Core i3-550, 3200 MHz (24 X 133)
Anakart: ASUS P7H55-M lx (lga1156)
Ekran kartı: Radeon RX550/550 series (4 GB)
RAM: Samsung M378B5273CH0-CH9 4+4GB.
PSU: Hadron 400W.
HDD: Seagate 500GB.
SSD: Samsung EVO 250GB.

Dosya Ekleri

• e494bd9d-fa05-4e1e-8e01-8add06ee0e92.jpg
    e494bd9d-fa05-4e1e-8e01-8add06ee0e92.jpg
    140 KB · Görüntüleme: 25

Genelde 400W ve 650W arası yeterli olacaktır ama tavsiyem 500W olmak olur.

Teşekkür ederim hepinize. Format ile kapanmayı düzelttim fakat artık sadece herhangi bir oyuna girerken kapanıyor PC. Voltaj ayarında bir sorun olma ihtimali yüksek diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı