RX 550 ve G4560 sistemde oyunlarda kasma hissi

Muhtemelen darboğaz oluyor. Ne yaparsanız yapın o işlemci darboğazdan kurtarılmaz. Tek çözüm yeni işlemci geçiş yapmak. Bende gtx 1050 İ3 7100 kullanıyordum aynı sorun vardı ciddi farkları yok.

Programı indirdim. Ne testine sokmam gerekiyor?
Aşağıdaki fotoğraftaki gibi ilk önce Benchmark bölümüne tıkla. Ardından Read(okuma) bölümüne tıkla ve start butonuna bas. Test bittikten sonra aşağıdaki minimum-maximum-average bölümünden minimum olana bak. Eğer ciddi bir düşüş varsa(Mesela benim arızalı SSD modelimde 0.5'e kadar düşme vardı) bil ki diskte bir problem var. Aynı adımları Write(yazma) bölümü içinde uygula. Baktın iki bölümde de problem gözükmüyor son olarak Error Scan testine sok. Orada da problem olmazsa diskte sorun yok demektir. Sorunu başka yerlerde arayacaksın.

tt.jpg

@Hakan_SS dostum G4560 ile RX 460 darboğaz yapmazken(Çoğu oyunda ki zaten arkadaşın oynadığı oyunlar belli) RX 550 ile nasıl yapsın? Kaldı ki arkadaş da söylemiş zaten kullanım %40-50 civarlarında diye, neden hala ısrar ediyorsunuz darboğaz da? Bilmiyorsanız yazmayın bari.

R7 240 ekran kartıyla denedim. Direk VGAdan bağladım dönüştürücü olmadan. Kart çok daha kötü olmasına rağmen kasma hissi yoktu. Sonra dönüştürücü ile HDMI portundan bağladım. Aynı RX 550 gibi kasma yaptı. Dönüştürücü bozuk mu? Yoksa dönüştürücüler cidden bu kadar kötü mü? Yeni HDMI monitör mü almalıyım?

R7 240 ekran kartıyla denedim. Direk VGAdan bağladım dönüştürücü olmadan. Kart çok daha kötü olmasına rağmen kasma hissi yoktu. Sonra dönüştürücü ile HDMI portundan bağladım. Aynı RX 550 gibi kasma yaptı. Dönüştürücü bozuk mu? Yoksa dönüştürücüler cidden bu kadar kötü mü? Yeni HDMI monitör mü almalıyım?
İşlemci r7 240 çok rahat besler. Monitörle alakalı bir sorun değil bu.

@Mccree büyük ihtimalle dönüştürücü kaynaklı. Bizzat kendinde test etmişsin zaten. Aslında dönüştürücü ile kullanan bir çok kişi var, herkeste böyle bir sorun olduğunu sanmıyorum. Bence sen internetten Dark marka bir dönüştürücü al HB, N11,Trendyol gibi sitelerden. Baktın aldığın üründe de aynı problem var dönüştürücüyü iade edersin ve yakın zamanda kendine HDMI ve ya DVI bağlantılı bir monitör alırsın. Ha bütçen varsa daha kaliteli marka dönüştürücüleri de alıp deneyebilirsin tabi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı