PC bağlı televizyonda oyunlarda kasma hissi

Zekeriyacvn

Decapat
Yeni PC aldım ve televizyona bağladım. Vestel'in bir LCD televizyonu ama CS:GO'da 130-150 FPS alıyorum ama akıcı değil. Sizce yeni monitör alsam düzelir mi? Yani benimle aynı PC'yi kullanan arkadaşım gayet akıcı oynuyor ama PC monitörü kullanıyor, yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal bir durum. Televizyonların şişirilmiş frekans değerlerine kanmayın. Ayrıca tepki süreleri de oldukça düşüktür. Saniyede 24 kare göstermeye odaklanılmış ürünler sonuçta.
Monitörlerde bunu yaşamazsınız.

Ben de bir ara televizyona bağlamıştım PC'yi ve aynı şey olmuştu. Sonradan fark ettim ki 30 yenileme hızı otomatik atamış. Televizyona bağladıktan sonra tazeleme hızınızı kontrol edin ve varsa 60'a çekin.

Ben TV'ye bağlı kullanıyorum. Normal akıcı bir şekilde oyunları oynuyorum. TV görüntü ayarlarında oyun konsolu veya bilgisayar görüntü ayarı falan varsa onu seç. Bilgisayardan da görüntü ayarlarına bak. Bilgisayarın görüntü ayarı 30 Hz ise kasıyormuş gibi görünüyor. Eğer öyleyse bunu değiştirip 60 Hz seç.

Peki bunu nasıl yapabilirim
Ben TV'ye bağlı kullanıyorum. Normal akıcı bir şekilde oyunları oynuyorum. TV görüntü ayarlarında oyun konsolu veya bilgisayar görüntü ayarı falan varsa onu seç. Bilgisayardan da görüntü ayarlarına bak. Bilgisayarın görüntü ayarı 30 Hz ise kasıyormuş gibi görünüyor. Eğer öyleyse bunu değiştirip 60 Hz seç.

Ekran kartın Nvidia ise bak şöyle yap.
1) Masaüstüne sağ tıkla.
2) Nvidia Denetim Masası'na tıkla.
3) Ekran çözünürlüğü sekmesine tıkla.
4) Ekran çözünürlüğün 1080i ise 1080p yap.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı