RX 5500 sistem çok yavaşladı

BulaskSungeri

Decapat
Daha fazla  
Son zamanlarda bilgisayarım çok yavaşladı. Neye girsem çok donuyor arada Google bile çöküyor. Sistem: RX6600, Ryzen 5 5500, A520 mk v2, 16 GB XPG RAM, 240 GB SSD, 500 GB hard disk.

1696697466338.png

Hocam SSD'den kaynaklı bir problem var.

Test dahi yapmanıza gerek yok sorun hocamında dediği gibi SSD kaynaklı, hem kendim hem de bir arkadaşıma topladığımız sistemde bu ay aynı sorunu yaşadık. 2500 MB yazma hızına sahip SSD'ler 500 MB'ın altını verdi. Kağıt üstünde halen hızlı gibi olsalar da disk kullanımı sürekli olarak %100'e vurduğu için sisteme sorun yaşatıyor. Bu arada disk info ile değil disk mark ile bakın zira bu durumdaki SSD'lerde disk Info'da bir sorun gözükmüyor disk Mark'da ise ciddi oranda performans kaybı ortaya çıkıyor.

Test dahi yapmanıza gerek yok sorun hocamında dediği gibi SSD kaynaklı, hem kendim hem de bir arkadaşıma topladığımız sistemde bu ay aynı sorunu yaşadık. 2500 MB yazma hızına sahip SSD'ler 500 MB'ın altını verdi. Kağıt üstünde halen hızlı gibi olsalar da disk kullanımı sürekli olarak %100'e vurduğu için sisteme sorun yaşatıyor.
hocam bir çözüm var mı ssd değiştirmek dışında ?

Test dahi yapmanıza gerek yok sorun hocamında dediği gibi SSD kaynaklı, hem kendim hem de bir arkadaşıma topladığımız sistemde bu ay aynı sorunu yaşadık. 2500 MB yazma hızına sahip SSD'ler 500 MB'ın altını verdi. Kağıt üstünde halen hızlı gibi olsalar da disk kullanımı sürekli olarak %100'e vurduğu için sisteme sorun yaşatıyor.

Evet bende fark ettim onu bu sorun kontrolcülerinden dolayı böyle en kötü Kioxia veya PNY almak lazım gerçi şöyle söyleyeyim bu SSD'yi de kullanıyorum ben böyle bir sorunlar karşılaşmadım.

Hocam bir çözüm var mı SSD değiştirmek dışında?

Maalesef yok ben garantiye gönderdim bekliyorum, hatta ben suçu bilgisayarda arayıp eski bir SSD taktım ve oyunlar adeta yağ gibi oldu. Normalde CS'de maça bile giremiyordum, Valorant'ta kaplamalar yüklenmiyordu, Forza'da sürekli droplanıyordum.

Evet bende fark ettim onu bu sorun kontrolcülerinden dolayı böyle en kötü Kioxia veya PNY almak lazım gerçi şöyle söyleyeyim bu SSD'yi de kullanıyorum ben böyle bir sorunlar karşılaşmadım.

Hocam bu taşınabilir SSD bizde arkadaşa geçici alalım dedik ancak siteye gidince işin aslı farklı çıktı.

Maalesef yok ben garantiye gönderdim bekliyorum, hatta ben suçu bilgisayarda arayıp eski bir SSD taktım ve oyunlar adeta yağ gibi oldu. Normalde CS'de maça bile giremiyordum, Valorant'ta kaplamalar yüklenmiyordu, Forza'da sürekli droplanıyordum.

Hocam bu taşınabilir SSD bizde arkadaşa geçici alalım dedik ancak siteye gidince işin aslı farklı çıktı.

Hayır taşınabilir SSD değil. SATA ve güç girişi mevcut.

Bir ay bile kullanmadığım Fury E-Sport SSD'nin sağlığı %70'e düşmüş Sakın bu SSD'yi almayın.

Hayır taşınabilir SSD değil. SATA ve güç girişi mevcut.

999 TL'lik ilk iki linkte taşınabilir model, SATA olan model 1168TL fiyata sahip ki o zaman 100 daha koyup bilindik marka SSD alınabilir.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    231,2 KB · Görüntüleme: 10

Yeni konular

Geri
Yukarı