RX 5500 XT 8 GB FPS düşüklüğü

ahmet enes

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba.
Aşağıdaki resimde gösterilen sistemi aldım 3 ay önce sistemi aldım fakat son zamanlarda fark ettim ki FPS'im oyunlarda 6 yıllık bilgisayarımdaki FPS'lerle neredeyse aynı, bu beni aşırı derece üzüyor. Acaba darboğaz falan mı var pek anlamam o tarz şeylerden ama nedeni sizce ne olabilir? Yardımcı olursanız sevinirim.

sistem.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba.
Aşağıdaki resimde gösterilen sistemi aldım 3 ay önce sistemi aldım fakat son zamanlarda fark ettim ki FPS'im oyunlarda 6 yıllık bilgisayarımdaki FPS'lerle neredeyse aynı, bu beni aşırı derece üzüyor. Acaba darboğaz falan mı var pek anlamam o tarz şeylerden ama nedeni sizce ne olabilir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Eki Görüntüle 989747
Bilgi vermeden nerden bilebiliriz? Hangi oyunda kaç fps alıyosun ? Kullanım değerleri nasıl? Sıcaklık değerleri nasıl? Oyunun grafik ayarları nasıl?

Bilgi vermeden nerden bilebiliriz? Hangi oyunda kaç fps alıyosun ? Kullanım değerleri nasıl? Sıcaklık değerleri nasıl? Oyunun grafik ayarları nasıl?
öncelikle kusura bakmayın size mesaj attıktan sonra hemen düzenleyeceğim.

Valorantta ortalama 130 civarlarında fps alıyorum. Apexte ise 70 civarı. Oyunların hepsi low ayarlarda. MSİ Afterburner değerleri de bu şekilde
sistem.png

Hangi oyunda ne kadar FPS alıyorsunuz? RAM 3000 MHz'de mi çalışıyor? Sıcaklık değerleri nasıl? Oynadığınız oyunlar orijinal mi?
Valorantta ortalama 130 civarı fps almaktayım. Evet Ram 3000 MHz'de çalışıyor. Sıcaklık değerleri normal ısınma yok. Oynadığım oyunların hepsi orjinal windowsum güncel driverlarım güncel hepsi.
İnternetteki videolara baktığım da R5 1600 ile ilgili video bulamadım. Hep 1600 AF modeliyle alakalı videolar çekilmiş ama zaten pek bir fark olduğunu düşünmüyorum. Bu yüzden oradaki fps değerleriyle kendiminkini kıyasladığımda çok düşük kalıyor. Acaba ram eklemek sorunu çözer mi ki? Yoksa ekran kartında donanımsal veya yazılımsal bir sıkıntı mı var?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı