RX 5500 XT 8 GB MSI Mech vs. Sapphire Pulse

Bunların bir şeyi farklıydı ama unuttum.

Zannetmem.

Hayır yaklaşık 20 FPS fark var insanları yanlış yönlendirme..aradaki 4gb-8gb ekran kartının farkı bu hem fpsden hemde fiyatında artış vardır. Buctrniz varsa 8gb MSI seçin.
İnternette izlediğimde böyle bir fark göremedim.

3-4 veya 20 FPS diye bir fark yoktur Hangi oyuna göre kıyaslama yaptığına bağlı CS:GO ile RDR2 farkı bir olmaz (50 FPS alınan oyun farklıdır 300 FPS alınan ayrı). Yüzde farkı üzerinden konuşun sayılar değil mantıklı olmuyor çünkü.

Zannetmem.

3-4 veya 20 FPS diye bir fark yoktur Hangi oyuna göre kıyaslama yaptığına bağlı CS:GO ile RDR2 farkı bir olmaz. Yüzde farkı üzerinden konuşun sayılar değil mantıklı olmuyor çünkü.
20 FPS abartı bir değer zaten. Ben aynı oyun için inceledim. 3-4 FPS fark oluyor. Belki ısınmadan kaynaklıdır. Yani sonuç neredeyse aynı.

20 FPS abartı bir değer zaten. Ben aynı oyun için inceledim. 3-4 FPS fark oluyor. Belki ısınmadan kaynaklıdır. Yani sonuçta aynı.

Bazen ROG Strix veya Gaming X modellerinde saat hızı yüksek oluyor o fark da genelde 100 FPS üzerine çıkan oyunlarda. AAA bir oyunda 1-2 FPS belki fark ediyor onu da diğer kartın frekansını çok az yükseltince alıyorsun zaten.

Bazen ROG Strix veya Gaming X modellerinde saat hızı yüksek oluyor o fark da genelde 100 FPS üzerine çıkan oyunlarda. AAA bir oyunda 1-2 FPS belki fark ediyor onu da diğer kartın frekansını çok az yükseltince alıyorsun zaten.
O zaman bu işler reklam işi gibi duruyor.

Zannetmem.

3-4 veya 20 FPS diye bir fark yoktur Hangi oyuna göre kıyaslama yaptığına bağlı CS:GO ile RDR2 farkı bir olmaz (50 FPS alınan oyun farklıdır 300 FPS alınan ayrı). Yüzde farkı üzerinden konuşun sayılar değil mantıklı olmuyor çünkü.
Dediğiniz gibi, hangi oyuna göre cs:go fazla ekran kartı harcamior %100 ünü kullanmıyor ama rdr2 de yada cod gibi oyunlarda hayvan gibi kullanior 4.gb yeterli değildir bütçesi varsa 8gb almasını öneririm

Dediğiniz gibi, hangi oyuna göre CS:GO fazla ekran kartı harcamior %100'ünü kullanmıyor ama RDR2'de ya da CoD gibi oyunlarda hayvan gibi kullanıyor 4.GB yeterli değildir bütçesi varsa 8 GB almasını öneririm

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Fark yok neredeyse.
Hem RAM frekansı iyiyse, belli bir noktaya kadar VRAM'e takviye olup, oyunları da bayağı iyi idare ediyor diye biliyorum ve 4GB'nin yeterli olduğunu düşünüyorum.

@350070 VRAM avantaj sunduğu bazı oyunlar var RDR2 bunun biraz dışında kalıyor. En son Hardware Unboxed kanalının yaptığı testlerde bazı oyunlarda bu fark belli olmuştu. Tabii dediğin gibi bazı oyunlarda ise aynı.

Shadow of The Tomb Raider;

Screenshot_1.png

Cyberpunk 2077;

Screenshot_2.png

@350070 VRAM avantaj sunduğu bazı oyunlar var RDR2 bunun biraz dışında kalıyor. En son Hardware Unboxed kanalının yaptığı testlerde bazı oyunlarda bu fark belli olmuştu. Tabii dediğin gibi bazı oyunlarda ise aynı.

Shadow of The Tomb Raider;

Eki Görüntüle 803912

Cyberpunk 2077;

Eki Görüntüle 803914

4 GB ile 8 GB arasında, parasına değmeyecek bir fiyat vardır gibi oldu bu sefer. 700 TL'ye yakın bir fark var gibi.

4 GB ile 8 GB arasında, parasına değmeyecek bir fiyat vardır gibi oldu bu sefer.

Tercih durumu tamamen. Benim oynadığım oyunlarda VRAM kullanımı yüksek olduğundan parasının hakkını veriyor. Rekabetçi ağırlıklı oynayan birisi için fazla VRAM'in etkisi minimum olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı