Çözüldü RX 5500 XT 8 GB sistem CS:GO FPS düşüklüğü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MAFYA MUCO

Hectopat
Daha fazla  
Yaklaşık 4 hafta önce topladığım sistemimde en düşük ayarlarda ortalama 200-220 FPS alıyorum. Sebebi nedir? Veya bu özellikler için normal midir?
Ekran kartı: MSI Radeon RX 5500 XT 8 GB Gaming X
RAM: 16 GB (16x1) Kingston 3200MHz CL16.
Anakart: MSI B450M-A PRO Max.
İşlemci: AMD Ryzen 5 3500X.
SSD: SanDisk Ultra 500GB 3.5 M.2 SSD.
8X MSAA gibi ayarlar açık halen.

Çözüm
Garip gelebilir fakat yine aynı civarlarda 210 220 FPS değerleri arasında geziyor.
En düşük ayarlarda 210 220 FPS arasında geziyor ayarları aşağıdaki ek de gösterdim.
Düşük ayarlarda oynadığınızda ihtiyacı olmadığı için CS:GO ekran kartınızı tam olarak kullanmıyor. Bundan sonra full grafiklerde oynayın. Bazı güçlü sistemlerde grafikleri yükseltmek FPS arttırıyor.
Her şey en yüksekteyken kaç FPS alıyorsunuz?

Garip gelebilir fakat yine aynı civarlarda 210 220 FPS değerleri arasında geziyor.
En düşük ayarlarda 210 220 FPS arasında geziyor ayarları aşağıdaki ek de gösterdim.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    185,2 KB · Görüntüleme: 28
Düşük ayarlarda oynadığınızda ihtiyacı olmadığı için CS:GO ekran kartınızı tam olarak kullanmıyor. Bundan sonra full grafiklerde oynayın. Bazı güçlü sistemlerde grafikleri yükseltmek FPS arttırıyor.

Çözüm
Sistemsel bir sıkıntı yok yani öyle mi?
Hocam MSI Afterburner yükleyip oyun içinde sisteminizde ısınma sorunu var mı, ekran kartını tam performansta kullanıyor mu gibi sisteminiz ne halde diye kontrol edebilirsiniz. Eğer en yüksek ayarlarda ekran kartınızı hala tam performansta kullanmıyorsa başka çözümleri deneyebilirsiniz onlar da FPS'inizi arttıracaktır (eğer sorun varsa).

Hocam MSI Afterburner yükleyip oyun içinde sisteminizde ısınma sorunu var mı, ekran kartını tam performansta kullanıyor mu gibi sisteminiz ne halde diye kontrol edebilirsiniz. Eğer en yüksek ayarlarda ekran kartınızı hala tam performansta kullanmıyorsa başka çözümleri deneyebilirsiniz onlar da FPS'inizi arttıracaktır (eğer sorun varsa).

CS:GO'da MSI Afterburner değerleri açılmıyor fakat GTA 5 de 55 derecelerde geziyor ekran kartı işlmeci 51 derece değerlerinde.

Geri
Yukarı