RX 5500 XT 8 GB FPS düşüşü

Önceki değerler neydi FPS olarak? Donanımsal olarak bir şey değiştirmedim dediniz. Öyleyse bir FPS düşüşü söz konusu olmamalı. Driver kaynaklı görünüyor fakat driver değiştirmenin çözüm olmadığını dile getiriyorsunuz. Oyun içi donanım kullanım değerlerini burada paylaşır mısınız? 10-15 saniyelik kısa bir video kafi olur.

Önceki değerler neydi FPS olarak? Donanımsal olarak bir şey değiştirmedim dediniz. Öyleyse bir FPS düşüşü söz konusu olmamalı. Driver kaynaklı görünüyor fakat driver değiştirmenin çözüm olmadığını dile getiriyorsunuz. Oyun içi donanım kullanım değerlerini burada paylaşır mısınız? 10-15 saniyelik kısa bir video kafi olur.
Buyurun hocam.
Video kalitesi neden çok kötü bilmiyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kart değerleri çok garip. 20W güç çektiği gözüküyor. VRAM hızları ve GPU kullanımı düşük.

Kartınızın yedek BIOS'u varsa ona geçebilir misiniz? RX5500XT 8GB için üreticiler BIOS paylaşmışlardı. Onu kurmayı dener misiniz? Driver kaynaklı olduğu düşünüyorum kesinlikle.

Kart değerleri çok garip. 20W güç çektiği gözüküyor. VRAM hızları ve GPU kullanımı düşük.

Kartınızın yedek BIOS'u varsa ona geçebilir misiniz? RX5500XT 8GB için üreticiler BIOS paylaşmışlardı. Onu kurmayı dener misiniz? Driver kaynaklı olduğu düşünüyorum kesinlikle.
Hocam daha önce ekran kartının BIOS'unu güncellerken sıkıntılar olmuştu ve garantiye göndermek zorunda kalmıştım.
Bir bilgisayarcıya yaptırmam uygun olur mu?

Yedek BIOS varsa kartta bir sorun olacağını sanmıyorum. Bir aksilik çıkarsa ona geçersiniz. Eğer yedek BIOS yoksa tecrübeli birinden yardım isteyebilirsiniz.

Valorant en düşük ayarlar.
Kanka kendiminkini çözemedim ama seninki yüksek ihtimalle darboğaz yapıyor, ayarları en yükseğe alıp oyna.
O olmazsa güncel ekran kartı driverini DDU yöntemi ile sil ve en güncel WHQL sürümünü yükle.
O da olmazsa, DDU ile sil driveri, bilgisayara format at, bilgisayar açıldığında en güncel driveri yükle.
Son seçenek eskiden yardımcı olmuştu bana.

Geri
Yukarı