RX 5500 XT "Başlattığınız Adrenalin Sürümü, şu anda yüklü olan grafik sürücünüzle uyumlu değil"

üye348980

Decapat
1649617016095.png

Bu hatayı veriyor. bir de bu oldukdan sonra Forza Horizon 4'te takılmalar oluştu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Radeon Software'a girebiliyorsanız fabrika ayarlarına resetleyin sürücüyü, Windows'un otomatik sürücü güncelleştirmesini de kapatın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Otomatik sürücü kapatma çoğunlukla çare olmuyor. Güvenli Mod'da AMD yazılımı temizleme aracı ile kaldırın. Daha sonra ise yükleyin ve rehberdeki programı indirip engelleyin.

Yukarıdaki arkadaşların dediği gibi DDU ile sürücüleri sil ve yenisini kur. Ama kurduktan sonra tekrar Windows Update'i aç ve güncelleştirmeleri denetlettir. AMD display adında bir güncelleme gelecek, o güncellemeyi yapmasını bekle ve güncellemeyi yükledikten sonra hiçbir yere dokunmadan Aygıt Yöneticisi'nden sürücünün eski sürümüne döndür sonra sürücüyü tekrar kaldırmadığın sürece otomatik olarak tekrar yüklemez.

@Yener K. bence ilk başta güncellemeyi kapatıp fabrika ayarlarına sıfırlamalı hocam, DDU ile fabrika ayarlarına sıfırlama olmazsa uğraşır. Zahmetli iş şimdi güvenli moda girecek de silecek de kuracak da falan...

Zaten AMD kaldırma aracı bu işi yapıyor. Tamamen siliyor. Daha sonra ise engelleyip kullanabilir. Ben de bir AMD kullanıcısıyım.

Zaten AMD kaldırma aracı bu işi yapıyor. Tamamen siliyor. Daha sonra ise engelleyip kullanabilir. Ben de bir AMD kullanıcısıyım.

Şimdi öyle diyince ben NVIDIA kullanıyormuşum gibi hissettim. :D

Benim dediğim fabrika ayarlarına sıfırlamak hocam, Radeon Software'dan direkt yine girebilirse tabii. Bazen uyuşmazlık olunca sokmuyor Radeon Software'a, olmazsa temiz sürücü kurulumu ellerinden öper konu sahibinin.

Şimdi öyle diyince ben NVIDIA kullanıyormuşum gibi hissettim. :D

Benim dediğim fabrika ayarlarına sıfırlamak hocam, Radeon Software'dan direkt yine girebilirse tabii. Bazen uyuşmazlık olunca sokmuyor Radeon Software'a, olmazsa temiz sürücü kurulumu ellerinden öper konu sahibinin.
Pek tutmuyor hocam. En güzeli temizlemek. Daha sonra ise engellemek. Güncellemeyi de Radeon Software üzerinden yapmak.

Otomatik sürücü kapatma çoğunlukla çare olmuyor. Güvenli Mod'da AMD yazılımı temizleme aracı ile kaldırın. Daha sonra ise yükleyin ve rehberdeki programı indirip engelleyin.

Hocam ilk siliyoruz sonra o dediğiniz programı yükleyip güncelleştirmeleri engelleyip yeniden mi kuracağız driverı?

Geri
Yukarı