Çözüldü RX 5500 XT Dota 2'de 75 FPS veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

StrainGauGe

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci[Üniversite]
R5 3500X
8 GB RX 5500 XT
2x8GB Corsair Vengeance LPX 3200MHz.
ASUS Prime B550M-A Wi-Fi

Bu sistemde Dota 2'den 75FPS alıyorum. Format attım bugün. Atmadan önce 220FPS civarı alıyordum. DDU ile temiz kurulum yaptım. 2 veya 3 kez şu an sitedeki WHQL onaylı driver kuruludur. Her yeniden yüklediğimde DDU ile temizledim. Fakat bir türlü düzelmedi. Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Dikey sabitleme gibi bir ayar açık kalmış olabilir monitör ün 75hz ise.
Monitörünüz freesync destekli ise Radeon Software'den Freesync açık kalmış olabilir onu kapatın öyle deneyin.
Monitör freesync desteklemiyor ne yazikki.
Ayarlarda her hangi bir oynama olabilir. Belki formattan önce düşük ayarlarda oynarken şimdi sisteminiz iyi olduğu için oyun yüksek ayarlara sabitlemiş olabilir.
sattığım laptop ile en yüksek ayarda 95 FPS alıyodum imkansız :D ayarlara baktım aynı yani en yüksekde gene FPS limiti attırdım ama hiç oynamıyor.

Monitör freesync desteklemiyor ne yazikki.

sattığım laptop ile en yüksek ayarda 95 FPS alıyodum imkansız :D ayarlara baktım aynı yani en yüksekde gene FPS limiti attırdım ama hiç oynamıyor.
Ayarlarda FXAA veya MSAA ayarlarından dolayı olabilir. Eğer o ayarlar yüksekse olabilir. Veya @ghostrtr ninde dediği gibi dikey sabitleme gibi ayar açık kalmış olabilir. Ayarları biraz kurcalayın.

Geri
Yukarı