Çözüldü RX 5500 XT ekran kartının frekansı düşük

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

woodys35

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba,
Tom Clancy's Rainbow Six: Siege isimli oyunu oynarken fark ettim bu hatayı. Oyunu 150-200 FPS aralığında oynuyorum fakat belli bir süre sonra 30-40 FPS'lere düşüyor, 1 dakika boyunca devam edip tekrar normal FPS'lere geri dönüyor. Ekran kartı değerlerine baktığımda frekansı düştüğü zaman 30-40 FPS'leri alıyorum. Bunun çözümü için yardımcı olabilir misiniz?
Ekran kartım XFX RX 5500 XT 8 GB.

Çözüm
İşlemci modeliniz nedir darboğaz söz konusu olabilir.

AMD Ryzen 5 2600X Six-Core Processor 3.60 GHz
Arkadaşlar problemi çözdüm. İşlemcinin stok soğutucusunda bayağı toz kalıntısı vardı, kulak temizleme pamuğuyla temizledim. Sanırım işlemci ısındığından dolayı darboğaz yapıyordu. Tam emin olmamakla beraber söylüyorum bunu. Kısacası problemim çözüldü teşekkürler hepinize.

Kartınızın sıcaklık değerlerini kontrol ettiniz mi? Güncel sürücüleri yükleyip tekrar deneyin, eğer düzelmezse format deneyin yine olmazsa servise gönderin.

Dediklerinizin hepsini yaptım servise göndermek haricinde fakat sorunum hala düzelmedi. Sorunuma ek olarak ekran kartı kullanımı da oyun içerisinde düşüyor. Ekran kartımın sıcaklık değerlerinde de hiçbir problem gözükmüyor.
Kartınızın sıcaklık değerlerini kontrol ettiniz mi? Güncel sürücüleri yükleyip tekrar deneyin, eğer düzelmezse format deneyin yine olmazsa servise gönderin.

İşlemci modeliniz nedir darboğaz söz konusu olabilir.

AMD Ryzen 5 2600X Six-Core Processor 3.60 GHz
Arkadaşlar problemi çözdüm. İşlemcinin stok soğutucusunda bayağı toz kalıntısı vardı, kulak temizleme pamuğuyla temizledim. Sanırım işlemci ısındığından dolayı darboğaz yapıyordu. Tam emin olmamakla beraber söylüyorum bunu. Kısacası problemim çözüldü teşekkürler hepinize.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı