RX 5500 XT fanı hep %40 çalışırsa ömrü kısalır mı?

Bu Kart'ı %40'a sabitleyince 65 dereceyi bile görmeyecek.

Nasıl bu kadar eminsiniz? Emin olun kısaltacak belki kartınız 75-80 derecelere çıkacak. Yok çıkmaz her şeyi düşükte oynarım ben diyorsanız diyecek lafımız yok ama kesinlikle kartınıza zarar verirsiniz.
Ses yüzünden mi düşükte tutmak istiyorsunuz?

Ben bu kartı kullanmadım söylediğin doğru olabilir ancak %40 tempoda 65 dereceyi göstermeyecek bir soğutma teknolojisi bana gerçekçi gelmedi.

Ağır oyunlar oynamadıkça sıcak olmaz değil mi?
Fanın ömrü kısalır mı?
Zaten boşta otomatiğe ayarlayacağım.
Ne gibi oyunlar oynayacaksınız? CS:GO gibi bir oyun oynayacaksanız ısınacağını pek sanmıyorum.

CS:GO, Valorant, Apex Legends, Tom Clancy's Rainbow Six: Siege, CoD: Warzone.
(Sanırım son oyun biraz ağır olabilir)

Sapphire Pulse 5500 XT 8 GB kullanıyorum maksimum 800-900 RPM hızında 60-65 derece arası oynuyorum tüm oyunları. Bu da standart %35'e denk geliyor. Kasan çöp kalite değilse ihtiyacın bile olmayacak bırak stok ayarlarında sıfır RPM + %35 şeklinde kalsın.

Şurada bile karta overclock yapıp fan ayarını stok bıraktım. RPM ve sıcaklık değerlerini yukarıdan görebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sapphire Pulse 5500 XT 8 GB kullanıyorum maksimum 800-900 RPM hızında 60-65 derece arası oynuyorum tüm oyunları. Bu da standart %35'e denk geliyor. Kasan çöp kalite değilse ihtiyacın bile olmayacak bırak stok ayarlarında sıfır RPM + %35 şeklinde kalsın.

MSI MAG Forge 100M veya Corsair Spec Delta RGB alabilirim yakında.

Ağır oyunlar oynamadıkça sıcak olmaz değil mi?
Fanın ömrü kısalır mı?
Zaten boşta otomatiğe ayarlayacağım.

CS:GO, Valorant, Apex Legends, Tom Clancy's Rainbow Six: Siege, CoD: Warzone.
(Sanırım son oyun biraz ağır olabilir)

Rainbow Six: Siege, CoD: Warzone ve Apex Legends oyunlarında 45-50 arasında oynarsanız daha rahat olur ama CS:GO ve Valorant'da bir ısınma problemi olacağını sanmıyorum.

Ben de 1600-1750 RPM arası 60 derecede çalıştırdığım için seviniyordum.

Yeni konular

Geri
Yukarı