RX 5500 XT Fortnite kasma ve takılma

İşletim sistemi
Windows 10

oglcnbsrn12

Centipat
Merhaba arkadaşlar.
RX 5500 XT ve R3 3100 sisteme sahibim ve Fortnite'da aşırı kötü performans alıyorum.
Yüksek - Destansı ayarlar da 50-60 FPS alıyorum fakat dönerken 30-40 oluyor...
Drop yiyorum ve çok takılıyor akıcı oynayamıyorum.
Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Harddiskten olabiliyor genelde bu tarz takılmalar varsa SSD'ye kurun
SSD'ye kurulu.
Aynı ekran kartını kullanıyorum. Fortnite garip bir oyun durduk yere FPS droplar giriyor. SSD ve HDD de sorun olabilir. RAM'lerden de kaynaklanabilir. Hepsini deneyip doğrusunu bulmanız galiba. RAM 8 GB ise bir 8 daha alıp sisteminizi stabil hale getirebilirsiniz.
16gb 8x2 3000mHz.
16 8x2
Grafik ayarlarının ekran görüntüsünü atabilir misiniz? Sistemde SSD var mı ve oyun SSD'ye mi kurulu? Oyun içi kullanım değerleri nasıl?

Sürücüler de güncel mi?
Sürücüler güncel, oyun SSD'ye kurulu.
SSD'ye kurulu.

16gb 8x2 3000mHz.

16 8x2

Sürücüler güncel, oyun SSD'ye kurulu.
Dediğim gibi FPS Max 80 90 oluyor o da hemen düşüyor, iç alanlarda 90-100.

Dosya Ekleri

• resim_2021-04-01_130539.png
    resim_2021-04-01_130539.png
    286,1 KB · Görüntüleme: 28
Merhaba arkadaşlar.
RX 5500 XT ve R3 3100 sisteme sahibim ve Fortnite'da aşırı kötü performans alıyorum.
Yüksek - destansı ayarlar da 50-60 FPS alıyorum fakat dönerken 30-40 oluyor...

Yani biz Max ayarlarda 70-86 arası alıyoruz.
Merhaba arkadaşlar.
Yardımcı olursanız sevinir.

Merhaba arkadaşlar.

Yani işlemcin nasıldır bilemiyorum işlemcilerde performanssa etki eder R5 3500X sahibiyim.

BIOS güncelle ve RAM miktarın kaç?
16 bios güncel
Aynı ekran kartını kullanıyorum. Fortnite garip bir oyun durduk yere FPS droplar giriyor. SSD ve HDD de sorun olabilir. RAM'lerden de kaynaklanabilir. Hepsini deneyip doğrusunu bulmanız galiba. RAM 8 GB ise bir 8 daha alıp sisteminizi stabil hale getirebilirsiniz.
SSD sıkıntılı, her oyunda kaplamalar geç yükleniyor.
SSD: Sandisk ULTRA 3D M.2 nVME 500gb
Bu ara genel bir sıkıntı olabilir son driver güncellemesinden sonra bazen drop yiyorum. PC RAM'leri okuyor mu bir kontrol edin.
Evet.

Son düzenleme:
RX5600XT R5 1600 Sistemde bende aynı sorunu yaşıyorum ve bu olay sadece fortnite da olmuyor kendi bilgisayarıma AMD parçalar takana kadar AMD'nin genel performansını severdim, gerçek kullanmaya başladıktan sonra ortaya çıktı.
Merhaba arkadaşlar.

RX 5600XT R5 1600 sistemde bende aynı sorunu yaşıyorum ve bu olay sadece Fortnite da olmuyor kendi bilgisayarıma AMD parçalar takana kadar AMD'nin genel performansını severdim, gerçek kullanmaya başladıktan sonra ortaya çıktı. Bu arada 16 GB RAM var ve oyunlar SSD'de kurulu. Geçip gece gündüz bu sorunları araştırdım fakat hiçbir çözüm yok sadece AMD'nin bokluğu.

RX5600XT R5 1600 Sistemde bende aynı sorunu yaşıyorum ve bu olay sadece fortnite da olmuyor kendi bilgisayarıma AMD parçalar takana kadar AMD'nin genel performansını severdim, gerçek kullanmaya başladıktan sonra ortaya çıktı.

RX 5600XT R5 1600 sistemde bende aynı sorunu yaşıyorum ve bu olay sadece Fortnite da olmuyor kendi bilgisayarıma AMD parçalar takana kadar AMD'nin genel performansını severdim, gerçek kullanmaya başladıktan sonra ortaya çıktı. Bu arada 16 GB RAM var ve oyunlar SSD'de kurulu. Geçip gece gündüz bu sorunları araştırdım fakat hiçbir çözüm yok sadece AMD'nin bokluğu.
:/

Yeni konular

Geri
Yukarı