RX 5500 XT İçin Intel CPU Önerisi

Bütçe
1500 TL İşlemci

Shadow99

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
DHL Hava İhracat Stajyeri
RX 5500 XT almayı düşünüyorum ve işlemci olarak intel cephesinde hangi ürün bu kartı besleyebilir tam bulamadım. BF V gibi sistemi zorlayan oyunlarda darboğaza yol açmayacak bir intel işlemci yeterli. Bütçe 1500 TL ve AMD CPU istemiyorum.

Halihazırda 1151 soket Intel ana kartınız yok ise 1500 TL ile güncel ve güçlü işlemci alamazsınız. Var ise i5 9600K oldukça güzel bir işlemci.

Halihazırda 1151 soket Intel ana kartınız yok ise 1500 TL ile güncel ve güçlü işlemci alamazsınız. Var ise i5 9600K oldukça güzel bir işlemci.
1500 TL sadece CPU için ayırdığım bütçe yalnız. Anakart için 1000 TL zaten ayırdım ek olarak.

illa intel alicam diyorsanız i5 9400f yeterli olur o ekran kartı için fakat ben ileride ekran kartını değiştiririm derseniz i5 9600k almanızı öneririm fakat intel işlemciler artık laptop dışında eskisi kadar iyi değiller ryzen 5 3600 daha iyi olur fakat siz bilirsiniz.

1500 TL sadece CPU için ayırdığım bütçe yalnız. Anakart için 1000 TL zaten ayırdım ek olarak.

Dediğim gibi, 9600K beklentilerinizi karşılayacaktır. Anakart için 1000 TL gibi bir bütçe ayırdıysanız Bunu alabilir ya da alternatiflere bakabilirsiniz. 1000 TL bütçeyi overclock yapamayacağınız bir anakarta yatırmayın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı