RX 5500 XT Mech vs. PNY 1660 Super

Mech modelleri kullananların bazlıları çok ısındığını vasat bir model olduğunu söyler bazıları tam tersini söyler MSI yerine Sapphire veya XFX alınabilir daha iyi oldukları kesin MSI Mech modellerde biraz malzemeden çalmış bence ama tercih sizin bakarsınız incelemelerine, fotoğraflarına ona göre karar verirsiniz.

Siz yazdıklarımı okumuyorsunuz herhalde ondan başka seçeneğim yok kafama göre model marka seçemiyorum.

58 derecede çalışmış 1080p standart FurMark testinde (2dkk süren test) Mech modeli. PC açılır açılmaz yapıldığı için 58. buna 5 derece eklesek 63. bence kötü değerler değil.

1614950534275.png

Aradaki fark bu performans olarak. Vereceğin paraya değer mi değmez mi kendin karar ver. Bence bütçe sıkıntısı yoksa 1660S al geç.
1660S'lerin Hynix chipsetli olanlarında top screen flickering diye bir sorun var. NVIDIA açıklama yaptı geçende kendi forumundaki konulara, farkındayız düzelteceğiz diyorlar.

Rakip kartlar bile değil. 5500 XT 8 GB ortalama olarak 1660 civarı oyun performansı var fakat o da bazı oyunlarda VRAM sebebiyle yoksa güç olarak 1660 bile daha iyi sayılır. 1080P ve yüksek olmayan ayarda birkaç oyun hariç 5500 XT 4GB ile neredeyse denk 8 çikotayt.

Siz yazdıklarımı okumuyorsunuz herhalde ondan başka seçeneğim yok kafama göre model marka seçemiyorum.
Sizde sanırım anlamıyorsunuz Mech modeller hakkında 2 farklı görüş var biri "ısınıyor vasat" diyor diğeri "yok ısınmıyor iyi diyor" alıp almamak sizin kararınız başka seçenek yoksa alınabilir bir model size kalmış bir olay tavsiyelerimi bildirdim.

1660S her türlü ezer.
Al işte... Ezerden kastınız ne? Kime göre kim kimi eziyor? bir kart ülkemizde -bu kıtlık çıkmadan- 2300-2900 bandında geziyor diğeri 1800-2200 bandında geziniyor! ve şuan aralarındaki fark ortalama 10 FPS 2200TL'ye MSİ Gaming X olan RX5500XT 8 GB alınıyordu soğutma-tasarım-dayanıklık anlamında en iyisi 2300 TL'ye ise 1660s Palit, inno3d alınıyordu. aralarındaki farka göre fiyatlar çok fazla 2300'e 1660s almak var birde 1800'e MSİ mech almak var. aradaki fark 500tl ve az bir rakam değil lütfen yorum yapmadan önceki cevapları bir okuyun video paylaştım güncel sürücü ile çekilmiş oyun testleri var izleyin.
Rakip kartlar bile değil. 5500 XT 8 GB ortalama olarak 1660 civarı oyun performansı var fakat o da bazı oyunlarda VRAM sebebiyle yoksa güç olarak 1660 bile daha iyi sayılır. 1080P ve yüksek olmayan ayarda birkaç oyun hariç 5500 XT 4GB ile neredeyse denk 8 çikotayt.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
izleyin bakalım nasılmış.

58 derecede çalışmış 1080p standart FurMark testinde (2dkk süren test) Mech modeli. PC açılır açılmaz yapıldığı için 58. buna 5 derece eklesek 63. bence kötü değerler değil.

Eki Görüntüle 907688

Aradaki fark bu performans olarak. Vereceğin paraya değer mi değmez mi kendin karar ver. Bence bütçe sıkıntısı yoksa 1660S al geç.
1660S'lerin Hynix chipsetli olanlarında top screen flickering diye bir sorun var. NVIDIA açıklama yaptı geçende kendi forumundaki konulara, farkındayız düzelteceğiz diyorlar.

Ama o RX 5500 XT 8 GB 4 GB mı?
Al işte... Ezerden kastınız ne? Kime göre kim kimi eziyor? Bir kart ülkemizde -bu kıtlık çıkmadan- 2300-2900 bandında geziyor diğeri 1800-2200 bandında geziniyor! Ve şu an aralarındaki fark ortalama 10 FPS 2200TL'ye MSI Gaming X olan RX 5500 XT 8 GB alınıyordu soğutma-tasarım-dayanıklık anlamında en iyisi 2300 TL'ye ise 1660S Palit, INNO3D alınıyordu. Aralarındaki farka göre fiyatlar çok fazla 2300'e 1660S almak var bir de 1800'e MSI Mech almak var. Aradaki fark 500TL ve az bir rakam değil lütfen yorum yapmadan önceki cevapları bir okuyun video paylaştım güncel sürücü ile çekilmiş oyun testleri var izleyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İzleyin bakalım nasılmış.

O 8 GB ama.

Ama o RX 5500 XT 8 GB 4 GB mı?

O 8 GB ama.
Fark etmez zaten neredeyse hiç bir oyunda 8 GB bellek istenmiyor AMD'nin satış stratejisi tam da budur NVİDİA 6 yapar o 8 yapar bilmeyen de "bak bu 8 daha iyidir" der. Önemli olan çiptir, çip zayıfsa -tabi yazılımda zayıfsa- oyun performansı düşer. Hatırlıyorum RX5500XT serisi ilk çıktığında "kim buna para verir 1660s varken" denmiştir ki bende demiştim zamanında ama hep merak etmiştim "bu AMD niye böyle bir fiyatlandırmaya gitti" diye ama sonradan verilen yazılım desteği ile çok üst seviyelere geldi kart ve 1660s e rakip oldu. Demek ki varmış bir olayı AMD'nin...

Geri
Yukarı