RX 5500 XT oyunlarda çöküyor

oguzd34

Hectopat
RAM
Corsair 8GB 3000MHz CL16
SSD veya HDD modeli
Kingston 120GB SSD+ Samsung 300GB HDD
Ekran kartı
MSI RX 5500 XT 4GB
Anakart
Gigabyte B450M S2H
İşlemci
AMD Ryzen 5 1600AF
Merhaba arkadaşlar, kartımı 2021 Mayıs'tan beri kullanıyorum sıfır almıştım. Hiçbir problem yoktu fakat son zamanlarda Windows güncellemesiyle birlikte ekran kartı sürücüsü 22.11.2 sürümüne güncelleniyor. Bu sürücüde hata aldığım için bir önceki sürücüyü (22.5.1) kullanıyorum. Önceki sürücüye döndüğümde problem kalmıyordu ama artık bu sürücüde de çökme yaşıyorum. Bazen 'sürücü zaman aşımı meydana geldi' hatası veriyordu. Geçenlerde CS:GO oynarken ekran tamamen dondu hiçbir komut işlemiyordu reset atıp sürücüye baktım yine 22.11.2'ye güncellenmişti. Eski sürücüye geri çevirdim düzeldi oynamaya devam ettim. 22.11.2 sürücüsünde YouTube videolarında bile takılmalar yapıyor. Dün 22.5.1 sürücüsünde LoL oynarken her şey normaldi oyunun ortalarına doğru FPS aniden 20'lere düştü takılmalar yapmaya başladı. Ekran kartı sıcaklığım, kullanım değerleri vs. hepsi normaldi. Oyunu alta indirdiğimde masaüstünde bile mouse hareketleri takılarak ilerliyordu reset atınca normal haline döndü ama sebebini çözemedim. DDU ile eski sürücüyü silerek yüklüyorum ekran kartı sürücüsünü. RDR2 - Tom Clancy's Rainbow Six: Siege - CS:GO vs. oynuyordum daha önce hiçbir problem yaşamamıştım. Sizce durduk yere bu problemler neden olabilir?

Otomatik sürücü yüklemeyi kapatın, DDU ile sürücüyü kaldırıp daha sonra sorunsuz sürücüyü kurun.

Otomatik sürücü yüklemeyi kapatın, DDU ile sürücüyü kaldırıp daha sonra sorunsuz sürücüyü kurun.
Dediğinizi yapacağım fakat dün sorunsuz sürücüdeyken de problem yaşadım umarım düzelir teşekkür ederim.

Merhaba, bugün kontrol etme fırsatı buldum fakat durum yine aynı oyunun başlarında bir problem yoktu biraz oynayınca takılmalar yaşadım devamında da ekran gitti kasa çalışmaya devam etti. Reset attım aygıt yöneticisinde ekran kartı sürücüsü devre dışı bırakılmıştı etkinleştirdim. Radeon uygulamasından 'AMD yazılımı, ekran kartı sürücüsünün sisteminize yüklenemediğini tespit etti.' uyarısı aldım

Son düzenleme:
2021 Mayıs ayında sıfır aldıysanız garantisi devam ediyordur. Servise gönderin arızayı açıklayarak.
Servisle görüştüm göndereceğim. Bir de az önce furmark testi yaptım 4.dakikada sıcaklık 60 derece iken ekran tamamen dondu. Umarım servis hatayı bulabilir yük altında biraz vakit geçirince hata veriyor çünkü. İyice izah edeceğim durumu.

Geri
Yukarı