RX 5500 XT, PCI-E 3.0'da darboğaz mı yapıyor?

lerumma

Kilopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Elimde MSI'ın RX 5500 XT modeli var. İnternetten yaptığım araştırmalarda PCI-e 3.0 da darboğaz yaptığını ekran kartının en iyi verimini PCI-e 4.0 da alabileceğimi gördüm. 2-3 FPS fark yaratıyor fakat benim yine de kafama takıldı. Şu an elimde AMD FX 6300, anakart olarak da M5A97 le r2.0 bulunmakta. Darboğaz olduğunu biliyorum bilgisayarı parça parça topladığım için bir süre böyle idare edeceğim. Sorum şu alacağım anakartın modeli Gigabyte B450M S2H ve PCI-e 3.0 desteklemekte (daha iyi önerileriniz varsa bekliyorum) uzun süreli vadede sıkıntı çıkarır mı? 2-3 FPS için 700 lira fazladan vermek mantıklı mı? Ya da indirimleri beklemeli miyim? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
B550 anakartları bekleyebilirsin. PCI 4.0 versiyonlu modelleri de gelecek ama PCI 4.0'ın, PCI 4.0 bir M2 SSD haricinde artısı yok şu anlık hatta 4.0 SSD'ler şuan çok ısındığı için throttlea uğruyor ve hız düşüyor. Bütçeniz yoksa B450M S2H alabilirsiniz.

Öneriniz için teşekkürler. Fiyatı makul ise B550 anakartı satın alabilirim. Eğer de olursa PCI 4.0'a sahip şu an ki güncel anakartlar indirime girerse 600-700 lira civarı vermeyi düşünebilirim ama biraz zor gözüküyor. En iyisi beklemek.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı