RX 5500 XT R3 3100 sistem GTA 5 kasıyor

doğan20

Decapat
Daha fazla  
RX 5500 XT 4 GB'lik modelinde ekran kartım var 8 GB de RAM'im ama bazı oyunlarda kasıyor. Mesela GTA 5 yüksek ayarlarda oynuyorum ama 5 10 dk geçmeden kasma giriyor oyuna ve özelikle araba sürerken çok kasıyor. Kasıyordan kastım ara sıra droplar giriyor. Tüm testleri yaptım ama sorunla karşılaşmadım hiç. GTA oynarken de ekran kartı kullanımım %35 - % 45 arası bir şey oluyor ısınımıyor da. Bilgisayar monitörüm 60Hz olduğu için 60 FPS de sabitli sabit olmazsa oyun oynanmayacak halle geliyor.
Örneğin: Oyunu 60 FPS de oynarken bir yanda 30 FPS'lere düşüyormuş hisediyorum genellikle araba sürerken geliyor başıma.
Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgi ekranını kurarsanız daha yararlı olur sanki. Oyun içinde sonuçları alırsınız.
Anlık droplar giriyorsa RAM yüzünden olabilir.
oyunu yaklaşık 1 saatir oynuyorum sorunu buldum fps 60 dayken biyanda 50 ye düşüyor ondan dolayı kasma giriyor ve özelikle araba sürerken oluyor bu büyük ihtimalle ramde sorun var ama memtest yaptığımda ramlerde sorun bulamadı yeni ramde şuanda almak istemiyorum piyasadan dolayı ram almadan bu sorunu çözebilirmiyim

Dosya Ekleri

• IMG_20210608_151153.jpg
    IMG_20210608_151153.jpg
    326,5 KB · Görüntüleme: 20
Oyunu yaklaşık 1 saattir oynuyorum sorunu buldum FPS 60'dayken biyanda 50'ye düşüyor ondan dolayı kasma giriyor ve özelikle araba sürerken oluyor bu büyük ihtimalle RAM'de sorun var ama Memtest yaptığımda RAM'lerde sorun bulamadı yeni RAM'de şu anda almak istemiyorum piyasadan dolayı RAM almadan bu sorunu çözebilir miyim?

Grafikleri ortaya çeksen daha iyi olmaz mı ben şahsen performans için her türlü grafikten vaz geçerim ama isterseniz Windows'un gereksiz hizmetlerini ve gereksiz çalışan uygulamalarını kapatabilirsiniz ama en mantıklısı RAM almanızdır.
İşlemciniz neydi ?

Grafikleri ortaya çeksen daha iyi olmaz mı ben şahsen performans için her türlü grafikten vaz geçerim ama isterseniz Windows'un gereksiz hizmetlerini ve gereksiz çalışan uygulamalarını kapatabilirsiniz ama en mantıklısı RAM almanızdır.
İşlemciniz neydi?

Oyunu normal ayarlarda oynadım her şeyi düşürdüm ama sorun aynı devam ediyor tek fark arada FPS 62'lere çıkıyor yine ani FPS düşüşleri oluyor en az 52leri gördüm oda oyunda kasma yapıyor işlemcimde AMD R3 3100

Geri
Yukarı