RX 5500 XT sistem açılırken fanları birden hızlanıyor

irana

Centipat
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarım açılırken fanları birden hızlanıyor ve geri eski haline geliyor. RX 5500 XT, Ryzen 5 3600 ve B450M S2H anakartım var. Bilgisayarın kasadaki fanları normal çalışıyor, CPU ya da GPU fanları birden hızlanıyor. Bir türlü çözemedim ve bir sorum daha olacak. Isınma sorunu ile ilgili. Bağlantı yeri sıcaklığı 90° C kadar çıkıyor.

rx5500xt.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarım açılırken fanları birden hızlanıyor ve geri eski haline geliyor. RX 5500 XT, Ryzen 5 3600 ve B450M S2H anakartım var. Bilgisayarın kasadaki fanları normal çalışıyor, CPUya da GPU fanları birden hızlanıyor. Bir türlü çözemedim ve bir sorum daha olacak. Isınma sorunu ile ilgili. Bağlantı yeri sıcaklığı 90° C kadar çıkıyor.

Eki Görüntüle 724273

Bilgisayar Açılışta Fanlar Çok Hızlı Çalışıyor - Technopat Sosyal gayet normal bir durum aynı şey bende de oluyor ilk açtığımda anakartın ekranı gelene kadar son hızda çalışıyor sonra yavaşlıyor korkacak bir şey yok.

AMD ekran kartlarının zaten genel sorunu ısınmaları. İşlemcilerde bu sorunu çözdüler fakat ekran kartları hâlâ ağlamakta. Soğutucu geliştiricisi Sapphire mi?

Yeni üründe mutlaka vardır siz kesinlikle müdahale etmeyin garanti dışı kalır FurMark testi yapın bakın FPS ve sıcaklık değerlerine ama AMD sistemlerin çoğunda kasa ilk açılışta aniden hızlanır fanlar sonra normale döner. Ama oyun sırasında belirli bir sıcaklıkta fanlar açılır aşırı ısınmadan yüksek çalışır fanlar kasanın hava akışı önemli bir de kasayı havadar bir yere alıp deneyin yoksa garantiye gönderin.

Yeni üründe mutlaka vardır siz kesinlikle müdahale etmeyin garanti dışı kalır FurMark testi yapın bakın FPS ve sıcaklık değerlerine ama AMD sistemlerin çoğunda kasa ilk açılışta aniden hızlanır fanlar sonra normale döner. Ama oyun sırasında belirli bir sıcaklıkta fanlar açılır aşırı ısınmadan yüksek çalışır fanlar kasanın hava akışı önemli bir de kasayı havadar bir yere alıp deneyin yoksa garantiye gönderin.

Benim kasam mesh değil öndeki fanların hava alacak yeri yok cam var.

Yeni konular

Geri
Yukarı