RX 5500 XT sistem için işlemci önerisi

Enisyln

Hectopat
Merhaba,
RX 5500 XT 4 GB ekran kartım.
16 GB RAM.
ASUS H310 m-F r2.0
i3-9100F
Sistemim bu şekilde, işlemci ve anakartımı yükseltmek istiyorum. Çok fazla drop yaşadığım için pek memnun değilim, tercihim AMD 4000, 5000 bandında anakart ve işlemci önerisinde bulunur musunuz rica etsem? Teşekkürler.
Ryzen 5600 veya Ryzen 5 5800 X düşünüyorum uygun fiyatlı bir anakart önerisi ve hangi işlemciyi seçmeliyim? Destek olursanız sevinirim.

Merhaba,
16 GB RAM.
ASUS H310 m-F r2.0
i3-9100F
Sistemim bu şekilde, işlemci ve anakartımı yükseltmek istiyorum. Çok fazla drop yaşadığım için pek memnun değilim, tercihim AMD 4000, 5000 bandında anakart ve işlemci önerisinde bulunur musunuz rica etsem? Teşekkürler.
Ryzen 5600 veya Ryzen 5 5800 X düşünüyorum uygun fiyatlı bir anakart önerisi ve hangi işlemciyi seçmeliyim? Destek olursanız sevinirim.
Bütçe belirtirseniz yardımcı oluruz.

Merhaba,
16 GB RAM.
ASUS H310 m-F r2.0
i3-9100F
O ekran kartı için fazla gelir dediğin işlemciler. Darboğaz olmasın yeter diyorsan f/p olarak intel i5 10. nesil veya bütçen o kadar uçuk değilse i3 10. nesil.

O ekran kartı için fazla gelir dediğin işlemciler. Darboğaz olmasın yeter diyorsan f/p olarak intel i5 10. nesil veya bütçen o kadar uçuk değilse i3 10. nesil.
Eğer bütçe ayırmışsa ve geleceğe hazır bir sistem yapmak istiyorsa alınabilir. Yoksa dedikleriniz daha mantıklı.
4000 TL 5000 TL bandında demiştim ama gözükmemiş herhalde arada kaynamış bu fiyat bandında aslında anakart ile maksimum 5000 TL bandında önerebilirseniz sevinirim.

Böyle daha mantıklı.

Ekran kartı çok yüksek olsa düşük işlemci darboğaz yapabilir ama yüksek işlemci orta seviye ekran kartı darboğaz nasıl yapabilir onu anlamadım?

Zaten belirtiğiniz işlemci şu an kullandığım i3-9100F'le hemen hemen oyun performansı konusunda bir fark göremedim testlerine baktığım zaman.

Eğer bütçe ayırmışsa ve geleceğe hazır bir sistem yapmak istiyorsa alınabilir. Yoksa dedikleriniz daha mantıklı.

Böyle daha mantıklı.

Daha uygun bir anakart kullanırsam ne fark yaratır acaba?
Ryzen 5600 le 5800x 5500 xt için çok yüksek bir model değil mi
Zararı olurmu :d i3 9100f gibi bi işlemci var zaten sistemde şuan

Ekran kartı çok yüksek olsa düşük işlemci darboğaz yapabilir ama yüksek işlemci orta seviye ekran kartı darboğaz nasıl yapabilir onu anlamadım?

Zaten belirtiğiniz işlemci şu an kullandığım i3-9100F'le hemen hemen oyun performansı konusunda bir fark göremedim testlerine baktığım zaman.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İkisi arasında nasıl bir fark yok reis emin misin?

Yeni konular

Geri
Yukarı