Çözüldü RX 5500 XT sistem kitleniyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Soap1907

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Henüz iki haftalık bir sistemim var. İki gündür başıma dert olan sorunlar var. Dün rutin kullanım sırasında AMD Radeon Software'den resimdeki hatayı aldım. Bugün de yine rutin Chrome kullanımı sırasında ekran yemyeşil oldu. Onun da görseli var. Sistem özellikleri:
i3 10100F.
Sapphire RX 5500 XT 4 GB.
2x8 GB XPG Gammix D30 DDR4 RAM.
Patriot Burst 120 GB SSD.
Toshiba 1 TB 7200 RPM HDD.
Zalman ZM600LX-II 600W PSU.
HP 1080p 60Hz 20.7" monitör.

Dosya Ekleri

• IMG-20210220-WA0002.jpg
    IMG-20210220-WA0002.jpg
    55,1 KB · Görüntüleme: 68
  • Screenshot_20210221-2013.png
    Screenshot_20210221-2013.png
    161,1 KB · Görüntüleme: 65
Çözüm
Hocam merhaba. Oyunlarda sorun çıkarmayan ekran kartı yine rutin kullanımda YouTube videosundayken aynı hatayı verdi. Garantiye mi yollayalım, ne yapabiliriz?

Youtube videosunda nasıl hata veriyor anlamadım. Arızalı olsa yükteyken çoktan vermiş olması gerekirdi. Şuna bir bakmanı öneririm Chrome kullanıyorsan. Olmazsa başka tarayıcıda da deneyebilirsin Youtube'u.

Zaman aşımı hatası diyor bu kadar mı? Radeon ayarlarında bir değişiklik oluyor mu bu hatayı verince ilk mesajımda dediğim gibi?
Bu kez şöyle oldu hocam. Video açıkken uyarı geldi. Video görüntüsü simsiyah oldu. Arkaplanda açık olan Gameloop'a girdim. Onun da görüntüsü tamamen saydamlaştı. Ayarlarda herhangi bir değişiklik yok. Hiçbir şeyi değiştirmedim, kendi kendine değişen bir şey de yok.
Benim gerçekten anlamadığım bir şey, 768p monitörde olmayan bu sorunlar 1080p monitör ve TV'lerde oluyor. Ve bu hata asla oyundayken olmuyor. Başka şeyler yaparken, yük yokken oluyor.

Düzenleme: Hocam az önce yine yeşil ekran oldu.

Son düzenleme:
Bu kez şöyle oldu hocam. Video açıkken uyarı geldi. Video görüntüsü simsiyah oldu. Arka planda açık olan Gameloop'a girdim. Onun da görüntüsü tamamen saydamlaştı. Ayarlarda herhangi bir değişiklik yok. Hiçbir şeyi değiştirmedim, kendi kendine değişen bir şey de yok.
Benim gerçekten anlamadığım bir şey, 768p monitörde olmayan bu sorunlar 1080p monitör ve TV'lerde oluyor. Ve bu hata asla oyundayken olmuyor. Başka şeyler yaparken, yük yokken oluyor.

Düzenleme: Hocam az önce yine yeşil ekran oldu.

Farklı tarayıcı denedin mi? Yeşil ekran ve Youtube diye aratınca Chrome çıkıyor çünkü. Chrome kullanıyorsan Edge üzerinden izle biraz da denemek amaçlı.

Farklı tarayıcı denedin mi? Yeşil ekran ve Youtube diye aratınca Chrome çıkıyor çünkü. Chrome kullanıyorsan Edge üzerinden izle biraz da denemek amaçlı.
Bugün yeni bir güncelleme yayınlanmış. Onu yükledim hocam, bakalım çözülmüştür belki bununla.

Hocam bir de sorum olacak. Şu an yapacağım bir Furmark test sonucu anlamlı olur mu?

Bugün yeni bir güncelleme yayınlanmış. Onu yükledim hocam, bakalım çözülmüştür belki bununla.

Hocam bir de sorum olacak. Şu an yapacağım bir Furmark test sonucu anlamlı olur mu?

Olmaz ama deneyebilirsin. Stres testi yapıp boşuna kartı yorkma 1080P benchmark yap yeterli. Oyun esnasında hata almıyorsun, sürücü veya kart sorunu olsa ilk sorunu yükteyken vermeye başlardı. Bana tarayıcı ile ilgili gibi geliyor, onu da dediğimi yaparsan daha iyi anlarsın.

Olmaz ama deneyebilirsin. Stres testi yapıp boşuna kartı yorkma 1080P benchmark yap yeterli. Oyun esnasında hata almıyorsun, sürücü veya kart sorunu olsa ilk sorunu yükteyken vermeye başlardı. Bana tarayıcı ile ilgili gibi geliyor, onu da dediğimi yaparsan daha iyi anlarsın.
Hocam MSAA off ve 8x iken iki benchmark testi yaptım. Sonuçlar ekte. Tarayıcı ile ilgili önerilerinizi dinleyeceğim. Öncelikle yeni güncellemeyi test etmek adına Chrome üzerinden YT'da video izlemeye devam edeceğim. Eğer ki aynı hatayı alırsam bu kez Opera GX veya Edge üzerinden deneyeceğim.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    31,3 KB · Görüntüleme: 17
  • 2.png
    2.png
    31,4 KB · Görüntüleme: 20
Hocam MSAA off ve 8x iken iki benchmark testi yaptım. Sonuçlar ekte. Tarayıcı ile ilgili önerilerinizi dinleyeceğim. Öncelikle yeni güncellemeyi test etmek adına Chrome üzerinden YT'da video izlemeye devam edeceğim. Eğer ki aynı hatayı alırsam bu kez Opera GX veya Edge üzerinden deneyeceğim.

Sıcaklıklar güzel, FPS güzel test esnasında bir sorunla karşılaşmadıysan her şey normal görünüyor.

Sıcaklıklar güzel, FPS güzel test esnasında bir sorunla karşılaşmadıysan her şey normal görünüyor.
Sorun yaşamadım hocam.

Az önce Chrome'da YT videosu izlerken, videonun 4.dk'sında Gameloop'u açayım dedim. Yine o sürücü zaman aşımı hatası geldi. Şimdi farklı şekillerde bunu deneyeceğim. Tarayıcı değiştirmeyi, Chrome ayarlarına bakmayı, Gameloop çözünürlüğünü düşürmeyi deneyeceğim.
Youtube videosunda nasıl hata veriyor anlamadım. Arızalı olsa yükteyken çoktan vermiş olması gerekirdi. Şuna bir bakmanı öneririm Chrome kullanıyorsan. Olmazsa başka tarayıcıda da deneyebilirsin Youtube'u.

Hocam sorunumu bu ayar çözdü. Çok teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı