RX 5500 XT sistem oyun performansı düşük

332707

Hectopat
MSI RX 5500 XT 8 GB Mech ekran kartım var hemen hemen her oyunda FPS düşmeleri oluyor, ayar düşük/yüksek fark ettirmiyor. Ne yapmam gerek? Sürekli FPS düşüyor artıyor.

Ryzen 5 3600.
MSI B450M-A PRO Max.
MSI RX 5500 XT 8 GB Mech OC.
G.Skill Ripjaws 8x2 3000 MHz DDR4.

MSI RX 5500 XT 8 GB Mech ekran kartım var hemen hemen her oyunda FPS düşmeleri oluyor, ayar düşük/yüksek fark ettirmiyor. Ne yapmam gerek? Sürekli FPS düşüyor artıyor.

Ryzen 5 3600.
MSI B450M-A PRO Max.
MSI RX 5500 XT 8 GB Mech OC.
G.Skill Ripjaws 8x2 3000 MHz DDR4.

V-Sync etkinleştirmeyi deneyebilirsiniz veya diğer FPS sabitleme seçeneklerini uygulayabilirsiniz

Genel sıcaklık değerleri ne durumda işlemci ve ekran kartı tarafından? Sürücün, Windows vb. güncel mi? HDD veya SSD kaynaklı bir sorun da olabilir onların sağlığına ve değerlerine bakman lazım.
Sıcaklıklar gayet normal dediğim gibi her oyunda FPS drobu oluyor GTA IV'de bile. En son sürücü yüklü ekran kartının. HDD ve SSD sağlam.

V-Sync etkinleştirmeyi deneyebilirsiniz veya diğer FPS sabitleme seçeneklerini uygulayabilirsiniz

V-Sync ve FPS sabitleme açık.

AMD menüsünden oyun ayarlarını değistir oyun modundaysa standarta al oradaki ayarlarla biraz oyna degisiklik olacaktır.

Denerim.

işlemci haric genel olarak aynı sistem r5 1600af kullanıyorum bende de, sorunlu çıktı bu ekran kartında genel olarak bir sorun sanırım.

Driver versiyonunuza bakabilir misiniz? AMD'nin sürücüleri genelde çok stabil olmuyor. En stabil sürücüyü araştırmak gerekiyor.

Driver versiyonunuza bakabilir misiniz? AMD'nin sürücüleri genelde çok stabil olmuyor. En stabil sürücüyü araştırmak gerekiyor.

Haklısın dostum ben bugun 20.4.2 Software'ı kurdum ve bana 5 6 saat sonra şu hatayı verdi "donanım ayarlarınız değiştirildi. Değişikliklerin etkili olması için lütfen PC nizi yendien başlatınız " ve artık AMD'nin ara yüzüne giremiyorum versiyon eski diyor.

Geri
Yukarı