RX 5500 XT sistemde açılışta mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

xBlackfury

Hectopat
RAM
GSKILL 16GB (2x8GB) GSKILL 3000MHz CL16 DDR4 Dual Kit Ram
SSD veya HDD modeli
WD 1TB Blue 64MB 7200rpm 3.5" SATA 3.0 Harddisk
Ekran kartı
MSI Radeon RX 5500 XT GAMING X 8G
Anakart
MSI B450M PRO-M2 MAX
İşlemci
AMD Ryzen 5 2600
Sadece ilk açılışta birer defa mavi ekran verdi 2 gündür gün içerisinde kullanırken bir sıkıntı çıkmadı. 3 gün önce temiz Windows 10 kurulumu yapmıştım. BIOS güncel.
Minidump
Bir de AMD chipset Driver'ı kurmamışım gerekli midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Canon yazıcınızı sistemden ayırın.

HD Tune Pro ile tüm disklere Quick Scan kapalı olacak şekilde Error Scan gerçekleştirin. Sonuçlara ek olarak Health sekmelerinin görüntülerini paylaşın.

Eğer Health sekmesinde veri gözükmüyorsa HD Sentinel ile Genel Bakış ve S.M.A.R.T sekmelerini paylaşın.

BIOS ayarlarınızı sıfırlayın.

Canon yazıcınızı sistemden ayırın.

HD Tune Pro ile tüm disklere Quick Scan kapalı olacak şekilde Error Scan gerçekleştirin. Sonuçlara ek olarak Health sekmelerinin görüntülerini paylaşın.

Eğer Health sekmesinde veri gözükmüyorsa HD Sentinel ile Genel Bakış ve S.M.A.R.T sekmelerini paylaşın.

BIOS ayarlarınızı sıfırlayın.
1656612649348.png

1656612687024.png

Bios ayarlarını da sıfırlayıp tekrar açacağım bilgisayarı sabahtan beri normal olarak mavi ekran vermedi sadece ilk açılışta veriyordu çünkü. Bu mesajdan sonra restart attığımda mavi ekran verirse yazarım vermezse asıl yarın sabah verebileceğini tahmin ediyorum.

Mavi ekran vermedi ama defeault a döndürdüğümde sadece 2 ayar değişti ve bu ayarların eski hali daha iyi olmaz mı :
BIOS CSM/UEFI Mode: [UEFI]->[CSM]
Boot mode select: [UEFI]->[LEGACY+UEFI]

Minidump
Bu sabah tekrar mavi ekran verdi.

Son düzenleme:
Memtest86 ile bellek testi gerçekleştirir misiniz?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı