RX 5500 XT sistemde mavi ekran hataları

targala

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarım sorunsuz çalışıyordu. Ertesi gün bilgisayarı açtığımda görüntü gelmedi, resetledim. Bu sefer de mavi ekran verdi.
Valorant'a girdiğimde oynamaya başlayınca bilgisayar aniden donuyor ve değişik sesler çıkmaya başlıyor.

İşlemci: Ryzen 5 3500.

Ekran kartı: ASUS Dual RX 5500 XT.

SSD: M.2 SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, mavi ekran sorunum çözülmüştü fakat birkaç gün sonra yeniden olmaya başladı. Bilgisayar açılınca masaüstü ekranı gelince hemen mavi ekran veriyor. Ve bilgisayarı yeni açtığımda veya oyundayken bir anda donuyor ardından mavi ekran veriyor. BIOS'u güncelledim bir türlü sorunun nedenini anlayamadım bilgisayardaki parçaları garantiden yenisi ile değiştirdim gene sorun devam ediyor. Acaba donanımlar birbiriyle uyumsuzluk mu yapıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS ayarlarını default yap.

Memtest86 testini yap ve sonuçlarını paylaş. Testi BIOS ayarlarını default yaptıktan sonra yapmanı öneririm. Çünkü BIOS ayarlarını default yapınca RAM'lerin XMP modu devre dışı oluyor. XMP özelliğin devre dışı olması Memtest86 testinin daha sağlıklı olmasını sağlar. Tabii tek XMP modu kapatmak değil. Herhangi bir ayar ile oynama olduysa varsayılan dönmek.

AMD ekran kartı sürücüsü kaldırıp tekrar kurmayı deneyin.

CMD'yi yönetici olarak çalıştırın ve şu komutu sfc /scannow girin. %100 olmasını bekleyin.

Hızlı başlatma özelliğini kapatın.

Olay görüntüleyicisi raporunu paylaşın.

Şu an verdiğin minidumplara göre sorun RAM'ler gibi gözüküyor.

Geri
Yukarı