RX 5500 XT sistemde "No Signal" sorunu

mastertnc

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, iyi forumlar.

Ben dün yeni bir sistem topladım. Daha önce hiç tecrübem yoktu ilk defa yaptım bu işi.

Çok zorlandım açıkçası 6-7 saat sürdü ve sonunda her şey olması gerektiği gibi gözüktü bana. Sistemi çalıştırdım, kasa hiç zorlanmadan çalışmaya başladı sanki yeni değilmiş gibi. Ekran kartı fanları dahil her şey çalışıyordu. Ancak ekrana bir türlü görüntü gelmedi. İnternetten ve forumdan araştırmalarıma istinaden; RAM'lerin slotlarını değiştirdim, ekran kartını çıkarıp tekrar taktım. Hem anakart hem ekran kartı üzerinde HDMI ve VGA şeklinde denedim. Sistemi bir süre açık bıraktım. Power tuşuna uzun süre basılı tuttum. Diğer kabloların neredeyse hepsini çıkartıp tekrar taktım, kablolama şemasını defalarca kontrol ettim. Sorun devam etti, monitöre hiçbir şekilde görüntü gelmedi. No signal yazıyor. Açıkçası çok hevesle başlamıştım ama moralim çok bozuldu. Nerede hata yaptığımı bir türlü bulamıyorum. Bir de şunu eklemek isterim; anakartı aynasındaki yuvalara yerleştirirken çok zorlandım ve daha sonra ekran kartını takarken de çok zorlandım nedense. Bir şekilde taktım kasanın arkasına denk gelen kapağı da sıkmaya çalıştım ama kasayı dikleştirince ekran kartı biraz eğiliyor. Daha sonra görüntü alamayınca ekran kartını çıkartıp takmak istedim yine bunları yaparken de zorlandım biraz belki tedirgin olduğumdan. Acaba ekran kartına mı zarar verdim bilmiyorum. Birkaç sefer denedikten sonra ekran kartının fanları da dönmemeye başladı. Ne yapmam gerekiyor bana yardımcı olabilir misiniz bu konuda? Sistem aşağıdaki gibidir.
  • Anakart: Gigabyte B450M S2H V2.
  • Ekran kartı: MSI RX 5500 XT 4 GB.
  • RAM: G.Skill 2x8 3200 MHz.
  • İşlemci: Ryzen 5 3500X.

Gigabyte'ın sitesinde RAM uyumluluğunu kontrol ettim, bunda da bir problem gözükmüyor. Gerçekten yardımlarınıza ihtiyacım var. Şimdiden vaktiniz için teşekkür ederim. İyi forumlar.
Var mı arkadaşlar konu hakkında fikri olan

Son düzenleme:
Tavsiye için teşekkür ederim, işten eve dönünce deneyeceğim. Bu arada ekran kartının eğri durması birçok kişide mevcut altına aparat veya destek olabilecek herhangi bir cisim koyuyorlar. Eğri durması çok ciddi bir problem yaratır mı? Şu an çünkü dik şekilde duruyor kasa evde
Arkadaşlar selam, hala yardımlarınıza ve fikirlerinize ihtiyacım var, teşekkürler

Son düzenleme:

Geri
Yukarı